"Askıda ekmek projesi, halkın yoksullaştığının...

"Askıda ekmek projesi, halkın yoksullaştığının tescilidir"

Yokuş, Bahçeli'nin başlattığı ’askıda ekmek’ projesine tepki göstererek, “İktidar ortağının böyle bir kampanya başlatması, destek verdikleri iktidarın Türkiye'yi yoksullaştırdığının, hatta açlığa mahkum ettiğinin bir tescilidir” dedi

20 Ekim 2020 - 12:47

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ekmek fiyatlarındaki zamma tepki olarak başlattığı "Askıda Ekmek" kampanyasını eleştirdi. Yokuş, ekonomik kriz ve üstüne gelen Covid-19 salgınının ülkede yoksulluğu, işsizliği ciddi anlamda artırdığını, bu tablodan da iktidar ve ona destek verenlerin sorumlu olduğunu söyledi.

Fahrettin Yokuş, "Askıda Ekmek" kampanyasını bir muhalefet partisinin yapmasının daha doğru olacağını belirterek, "Ancak iktidar ortağı durumunda olan bir siyasi partinin böyle bir kampanya başlatması, destek verdikleri siyasi iktidarın Türkiye'yi yoksullaştırdığının, hatta açlığa mahkum ettiğinin bir tescilidir. Bu durum ironinin ötesinde bir gerçeğin ortaya çıkışıdır" dedi.

Türkiye’nin yönetilemediğini ifade eden Yokuş, “Şu an Türkiye sefalete doğru sürükleniyor. Eğer bu kampanyayı muhalefet partileri yapmış olsaydı doğruydu ve Türkiye gerçeğini ortaya koymuş olurdu. Ama anlayamadığımız iktidar ortağı gibi davranan ve Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçtireceklerini söyleyen bir siyasi partinin ‘askıda ekmek’ kampanyası başlatması abesle iştigaldir. Aslında Sayın Bahçeli bu kampanya ile ‘bu iktidar milleti sefalete sürüklemiş ve ülkeyi yönetmeyi becerememiştir’ diyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...