ASKF: Başka Konyaspor yok

ASKF: Başka Konyaspor yok

Konya ASKF, Konyaspor'un son haftalarda arka arkaya aldığı olumsuz sonuçlar nedeniyle yaptığı çağrıda, yönetim, taraftarlar ve bütün Konyalıların birlikte takıma sahip çıkmasını istedi

02 Aralık 2019 - 12:29

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Konyaspor'un kötü gidişatı ile ilgili çağrıda bulunarak, "Konyasporumuz için gün birlik ve beraberlik günü" dedi.

"Başka Konyaspor Yok!" başlıklı çağrıda şu ifadelere yer verildi:

"Süper Lig’de mücadele eden Konyasporumuzun sezon başından bu yana sergilediği beklenmedik performans tüm spor kamuoyunda şaşkınlık yarattığı gibi, bizlerde de hayal kırıklığına neden olmaktadır. Art arda alınan başarısız sonuçlar neticesinde ligde bulunduğumuz mevcut durum, başarılar yaşamaya alışkın ve buna da sonuna kadar layık olan Konyaspor taraftarının ve Konya’nın beklentileri ile hiç de bağdaşmamaktadır. 
Yönetim olarak maddi manevi tüm gayretini ortaya koyan başkan ve yönetim kurulu, tecrübesinden ve becerisinden hiç şüphemiz olmayan teknik kadro, yakın geçmişimizde bizlere büyük gururlar yaşatmış futbolculara sahibiz. 

Bütün bu olumlu taraflarını unutmadığımız değerler ve bireyler 'tekrar taraftarlarla tek vücut olarak' takımı layık olduğu noktaya taşımalıdır.

Dün tekmeye kafa koyan, düşen arkadaşını ayağa kaldıran, kadroda olmasa bile galibiyete oynuyormuş gibi sevinen, mağlubiyete taraftar kadar üzülen takım görüntüsünü özledik. Konyaspor’un bugün de aynı görüntüyü vermesi, geçmiş performanslarının benzerlerini göstermesi tüm Konya gibi federasyonumuzu oluşturan amatör spor camiamızın da en büyük beklentisidir.

Ancak bunu başarmak için daha fazla gayret, daha fazla istek, daha fazla fedakarlık gerektiği aşikardır. Hiç bir bahane, hiç bir doygunluk, hiç bir çekişme bu beklentilerin önünde engel olamaz ve olmamalıdır. 

Bizler futbolcularımızın birbirleri ile olan ilişkilerinde 'takım olmak, yekvücut olmak, KONYA SPOR OLMAK' gibi değerleri önemsediklerini yeniden görmek istiyoruz.
Bizler teknik ekibimizin tecrübe ve becerilerini ortaya koyduğunu biliyoruz ve ligin kalan bölümünde daha fazlasını ortaya koyacaklarına olan inancımızı koruyoruz.

Bizler yönetim kurulumuzun gereken tüm tedbirleri almak konusundaki hassasiyetlerini biliyoruz ve varsa tespit ettikleri eksikleri gidermek için gerekenleri daha çok çalışarak ortaya koymalarını bekliyoruz

Bunları gerçekleştirmek için de gereken her imkan, her fırsat varken sorumluluk sahiplerinin üzerlerine düşeni yapacaklarına inancımızı tam olduğunu ifade etmek istiyoruz.

Futbolda dün yoktur. Bugün yaşanmıştır, yarın ise bizleri beklemektedir. Yarınlarda beklenti vardır, umut vardır. Gün günah keçisi ya da suçlanacak insan bulmak zamanı değil, yönetimiyle, teknik heyetiyle, sporcusuyla, taraftarıyla tek vücut olma zamanıdır.

Yönetim ve profesyonel kadro, şüphemiz yok ki elinden geleni yapacaktır. Bir diğer büyük görev de takımı başarıdan başarıya koşturan taraftardadır. Tüm Türkiye’nin gıptayla baktığı Konyaspor taraftarı yine maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar 12. oyuncu olacak, elinden geleni yapan futbolcularını bağrına basacak ve takımının performansını her zamanki gibi yukarı çekecektir.
Gün, birlik, dayanışma, akıl ve sevgi günüdür.
Gün bugündür…"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
Tatil yolu ıssız kaldı
Tatil yolu ıssız kaldı