"Aselsan ekonomi ve istihdamımıza önemli katkı...

"Aselsan ekonomi ve istihdamımıza önemli katkı sağlayacak"

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici, yarın açılışı yapılarak üretime başlayacak Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası'nın yeni yatırımların öncüsü olacağını söyledi

16 Aralık 2020 - 11:54

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası'nın açılışı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Ekici, fabrikanın açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fabrikanın açılmasıyla Konya'nın ekonomisi ve istihdamının da olumlu etkileneceğini dile getiren Ekici, şunları söyledi: “1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı esnasında silahlı kuvvetlerimizin silah ve mühimmatta sıkıntı çekmesinden dolayı 1975 yılında, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) bağlı bir anonim şirket olarak kurulan ve kuruluşundan bu güne kahraman ordumuza teçhizat desteği sağlayan Aselsan'ın, Konya Silah Sistemleri Fabrikası'nın açılmasından dolayı Konya’mız ve ülkemiz adına sevinçliyiz. 

Konya’da 24 girişimcimiz tarafından kurulan Konya Savunma Sanayi Anonim Şirketi’nin, Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikamıza yüzde 49 ortak olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikamızın şehrimizde açılacak olan yeni yatırımların da öncüsü olmasını temenni ederken, savunma sanayi sektöründe de Konya sanayisine ışık tutacağına inanıyorum.

Şehrimizde 1220 kişilik bir istihdam sağlayacak olmasından ve kahraman ordumuzun envanterine katacağı yeni teçhizatlardan dolayı başta devlet büyüklerimiz olmak üzere, 24 girişimcimizin nezdinde Konya Savunma Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu’ya şükranlarımı sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bektaş: Polisimizin her zaman yanındayız
Bektaş: Polisimizin her zaman yanındayız
Bizim Çocuk Dergisi yayında
Bizim Çocuk Dergisi yayında