"Artık haber de haberci de her yerde"

"Artık haber de haberci de her yerde"

Eğitim-Bir-Sen yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gazetecileri kutladı

09 Ocak 2020 - 12:39 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 16:40

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen Konya 1 Nolu Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Konya'da faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Eğitim-Bir-Sen Konya İl Temsilcisi Nazif Karlıer, "Sizin alanınıza da girdik. Artık herkes gazeteci, herkes siyasetçi, herkes her işi iyi biliyor. Artık haber de haberci de her yerde" dedi.

Günümüzde gelinen son noktada ileri bilgi teknolojileri ve internet imkanları sayesinde en şahsi olandan en genel ve sosyal olana kadar bütün olayların anında paylaşıldığı platformların hayatın sıradan realitesi haline dönüştüğünü ifade eden Karlıer, şöyle devam etti:

"Basın, özgürlüğünden ve rahat çalışma şartlarından bağımsız düşünülemez. Basın hak ve özgürlüklere her zamankinden daha fazla duyarlı olmalıdır. Bu basının hem varlık sebebi hem de amacıdır. Ölüm dahil her türlü risk altında haber peşinde koşan gazeteciler, kamu ve insanlık yararına hayati bir iş yapmaktadır. Bir fotoğraf karesi, bazen bir çığlık, kitleler üzerinde başkentlerin, lobilerin ışıltılı salonlarında oluşturulan politik baskıdan daha güçlü etki yapmakta, kitleleri harekete geçirmektedir. Memur-Sen olarak basın meslek ilkelerine bağlı kalıp mesleki ve toplumsal hassasiyet içinde çalışmalarını sürdüren gazetecilerin gününü kutlarız."

Gazetecilerin soruları üzerine gıda, elektrik, doğalgaz zamlarını eleştiren Karlıer, "Gıda fiyatlarına baktığımızda geçen yıl aldığımız ürünlere bu yıl yüzde 60-70 oranında zam gelmiş. Ama asgari ücrete, emeklinin, işçinin, memurun maaşına gelen zamlar bunun çok çok altında kalıyor. Biz sadece gelişmişlikten pay istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
"Elimizdeki en iyi 11 ile sahaya çıkacağız"