Armiya 14. yaşını kutluyor

Armiya 14. yaşını kutluyor

Güvenlik ve yazılım teknolojilerinin uzman markası Armiya Teknoloji, 14’üncü yaşını Müsiad Konya İl Başkanı Ömer Faruk Okka ve Askon Konya İl Başkanı Yakup Yıldırım’ın da katıldığı basın toplantısıyla kutladı

15 Eylül 2019 - 13:20

Güvenlik kameraları, güvenlik bariyerleri, güvenlik alarm sistemleri yanında kafe ve restoranlar için başta olmak üzere tüm otomasyon yazılım teknolojilerinde tecrübeli Armiya Teknoloji, 14. yaş gününü basın mensuplarıyla birlikte kutladı. Toplantıya MÜSİAD Konya İl Başkanı Sayın Ömer Faruk Okka ve ASKON Konya İl Başkanı Sayın Yakup Yıldırım da katıldı.

Armiya Teknoloji Genel Koordinatörü Ali İhsan Tuğ, yazılımların yerli ve milli olması gerektiğini belirterek, günümüz teknolojisinde devletlerin ancak yazılım ile kalkınabileceğini vurguladı. Tuğ, konuşmasında, millileşmek zorunda olduğumuzu vurgulayarak, "Teknolojide millileşmek, yazılımda millileşmek zorundayız. Yazılım Teknolojilerini biliyor ve tanıyoruz. Bundan dolayı bugüne dek sadece Vega Yazılım gibi Türkiye’nin tek milli markasıyla çalıştık, çalışıyoruz. Ancak kendi yazılımlarımızı geliştirip bütün dünyaya pazarlayarak ülkemizin değerine değer katabileceğimizin bilincinde olduğumuz için de Armiya Teknoloji olarak yakın zamanda başlattığımız ve devam edeceğimiz kız çocuklarımızın yazılım mühendisi olmasını arzuladığımız sosyal sorumluluklarımızı da çok önemsiyoruz. Konyalı kızlarımızın yazılım mühendisi olması Konya’mızın gelişmesini sağlayacaktır. Geçtiğimiz hafta ilkini tamamladığımız yazılım eğitimlerimizin devamını getirecek ve çok kıymetli kız çocuklarımıza yazılımı sevdirerek, ülkemizin kalkınmamızda rol almalarını sağlayacağız” dedi. 

Tuğ, Armiya Teknoloji’yi ulusal ve ulusalararası alanlarda yeni projelerle büyütme hedefinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Dile kolay, 14 Yıl oldu. 14 yılı teknoloji gibi bilgi yoğunluklu bir sektörde geçirmek Armiya ailesine çok şeyler kattı. Her geçen yıl teknoloji alanında geniş bir ürün çeşitliliğine ve bilgi birikimine sahip olduk. Güvenlik kamera teknolojilerinden, alarm teknolojilerine, x-ray cihazlarından, bariyer sistemlerine kadar güvenlik adına birçok alanda hizmet verdik, vermeye de devam ediyoruz. Endüstri 4.0 çağında hepimiz daha farklı düşünmek zorundayız. Ülkemiz için teknolojiyi yakalayıp, yeniliklere ve değişimlere çabuk adapte olursak, ancak başarıya ulaşır ve kalkınırız. Bu amaçla Armiya Teknoloji olarak inovatif düşünüp teknolojiye yatırım yapıyoruz. Teknoloji çözümleri geliştiriyoruz. Tüm firmalarımızın teknoloji ile ilgili her sıkıntılarına çözüm bulacak çözümleri Armiya Teknoloji olarak geliştirmekten mutluyuz. Özellikle franchise yöntemiyle bölgesel ve ulusal büyüyen firmaların iş yönetiminde yazılım teknolojileriyle yanlarındayız.”

MÜSİAD Konya İl Başkanı Ömer Faruk Okka da Armiya Teknolojinin 14. yaşının hayırlı olmasını dileyerek, “Yazılım konusu, ülke olarak markalaşmamızın da kilit konusu. Yerel markalarımızın ulusal ve uluslararası ölçeğe çıkması, ancak yazılımı yönetmekle olacaktır. Armiya Teknoloji’yi ve yazılım alanında verdikleri çaba adına teşekkür ediyoruz. Armiya Teknoloji’nin yeni yaşında başarılarınızın katlanarak artmasını dilerim, Allah yardımcınız olsun” diye konuştu.

ASKON Konya İl Başkanı Sayın Yakup Yıldırım ise Armiya Teknolojinin 14. yaşının hayırlı olmasını, böyle bir organizasyonda bulunmaktan mutlu olduğunu belirtti. Teknolojinin ülkemizin kalkınması için ne denli önemli olduğunun bilincinde olmamız gerektiğinin altını çizen Yıldırım, teknolojiye ve yazılıma önem vererek ülkesinin kalkınmasında rol oynayan herkese desteklerini özellikle vurguladı ve Armiya Teknoloji’ye teknoloji konusundaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler