Argun: Yönetmenin de eleştirmenin de usulüne uyulmalıdır

Argun: Yönetmenin de eleştirmenin de usulüne uyulmalıdır

MAZLUMDER Konya Şube Başkanı Argun, Vali Toprak'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü programında öğretmen olduğunu düşündüğü kişiyi azarlamasının yönetme usullerine uymadığını kaydetti

25 Kasım 2019 - 14:44

MAZLUMDER Konya Şubesi Başkanı Derviş Argun, Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın Öğretmenler Gününde had bildirme tavrına tepki gösterdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları için Selçuklu Kongre Merkezinde yapılan tören sırasında Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak'ın, kamuoyu önünde, öğretmen olduğunu düşündüğü, ancak sonradan gazeteci olduğu anlaşılan bir şahıs üzerinden hem o şahsı hem de tüm öğretmenleri rencide eder şekilde konuştuğunu ifade eden Argun, "İdare hukukunun usulleri vardır. Bu hukuka önce idareciler uymak zorundadır" dedi.

Argun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Oturuş şeklinin usule uygun olmadığını düşündüğü şahsı, nezaket dairesinde uyarabilir. Şahıs, durumunu değiştirmiyorsa, usulü dairesinde soruşturmasını açar ve mevzuatın belirlediği çerçevede şartları oluşmuşsa disiplin- adli- idari yönlerden cezası verilir. Asla azarlama, rencide etme hakkı yoktur. İlgili şahsa 'sen öğretmen misin birader?' sorusu, idareci nezaketine uygun bir cümle değildir" ifadelerini kullandı.

Argun, MAZLUMDER olarak, bu vahim olay vesilesi ile tüm idarecileri vatandaşın terbiye edicisi değil, hizmetkârı olduğunu hatırlatarak, benzeri olaylara fırsat verilmemesini ümit ettiklerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti
Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti
Erdoğan, Karapınarlı görme engelli hafızı konuk etti
Erdoğan, Karapınarlı görme engelli hafızı konuk etti