Araştırma komisyonu Meke Gölünü inceledi

Araştırma komisyonu Meke Gölünü inceledi

Susuz kalan Meke Gölü'nde TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu ile birlikte incelemelerde bulunan Komisyon Başkanı Eroğlu, "Meke Gölü'nü kurtaracağız" dedi

14 Temmuz 2021 - 15:13

TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu Başkanı Veysel Eroğlu ve beraberindeki heyet, Meke Gölü'nde kuraklığın etkisini yerinde inceledi. Komisyon Başkanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Meke Gölü inşallah kurtulacak" dedi.

Meke Gölü'nde Komisyon üyelerini Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin karşıladı. Prof. Dr. Eroğlu, incelemenin ardından "Küresel iklim değişikliğinin etkileri ortada. Özellikle sera gazlarının aşırı şekilde atmosfere bırakılması neticesinde sıcaklık artıyor. Kuraklık ve ani yağışlarla sel baskınları olabiliyor. Dolayısıyla bunlara karşı Türkiye'de çok ciddi tedbir alınması gerekiyor. Bütün partilerin oy birliğiyle böyle bir araştırma komisyonu kuruldu. Arkadaşlarla birlikte bütün kurum ve kuruluşları davet ettik. Uzmanları, hocaları çağırdık, çok güzel bir toplantı oldu. Bunlarla ilgili uzman arkadaşların desteğiyle raporlar hazırlayacağız. Yaptığımız çalışma lafta kalmayacak, kurumlara yol gösterecek. Bir kitapçık ve araştırma komisyonunun öneri-sonuç raporunu taktim edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Komisyonda AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, CHP  İzmir Milletvekili Murat Bakan ve MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy yer aldı.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Basının öneminin farkındayız"
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları kalkındıracak
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları...