Angı: Pandemi diye durmadık, yatırımlar devam ediyor

Angı: Pandemi diye durmadık, yatırımlar devam ediyor

AK Parti Konya İl Başkanı Angı, iktidarın ve belediyelerin pandemiye rağmen çalışmaya, Türkiye'nin de bu yatırımlarla büyümeye devam ettiğini söyledi

22 Ekim 2020 - 14:22

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, video konferans yöntemiyle düzenlediği basın toplantısında, siyaset, ekonomi ve pandemi gündemini değerlendirdi.

İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Ebrar Çoban’ın da katıldığı toplantıda medya mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Angı, Konya’da koronavirüs rakamlarının son bir ayda inişe geçtiğini belirterek, “Fakat tedbiri elden bırakmamak lazım. Avrupa’daki ikinci dalgaya yakalanmamak için hep birlikte fedakarlık yapmamız lazım. Sağlık çalışanlarımız uzun zamandır bu fedakarlığı yapıyor. Evlere kadar sağlık hizmetlerinin sunulması, evde takiplerin yapılması sonucunda rakamları aşağıya çekebildik. Bu fedakarlığı yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Pandemiye rağmen, kamu yatırımlarının devam ettiğini dile getiren Angı, ülkemizin ihtiyacı olan tarımdan sanayiye, ulaşımdan eğitime kadar her alanda çalışmaların büyük titizlikle yürütüldüğünü kaydetti. Angı, şunları söyledi:

“Pandemi dönemi diye hayat durmadı. Kamu yatırımlarımız devam etti. Tamamlanan eserlerimiz açıldı. Dev yatırımlarımızdan olan Konya Şehir Hastanemizin açılışını Cumhurbaşkanımız yaptı. Belediyelerimiz de daha konforlu bir şehir ortaya koymak, güçlü bir şehir oluşturmak adına ülkeyi büyüten çabalarını sürdürüyor. Türkiye büyümeye devam ediyor. Muhalefetin erken seçim söylemlerine yönelik Cumhurbaşkanımız erken seçim olmayacağına dair açıklamasını yaptı. Böyle olsa bile adayımız belli; Erdoğan. Peki onların adayı kim? Nasıl bir süreç yürütecekler belli değil. Çünkü mayası millet tarafından yoğurulmamış hareketlerin tutmadığını Türk milleti her dönemde gördü. Kurulan partilerin millet tarafından bir karşılığı yoksa ilk seçimde kayboluyor.”

31ilçede kongrelerini tamamladıklarını, kadın ve gençlik kollarının ilçe kongrelerinin ise devam ettiğini ifade eden Angı, genel merkezin 81 ilde başlattığı 1 milyon üye çalışmasına Konya teşkilatı olarak önemli katkı sağladıklarını söyledi.

Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Angı, dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle kötü giden ekonominin önümüzdeki süreçte toparlanacağını savundu. Pandemi döneminde dünyadaki sıkıntılardan en az etkilenen ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirten Angı, “ Bu sürecin bir an önce normalleşmesi adına hep birlikte gayret göstermemiz lazım. Piyasalara baktığımızda hamdolsun tarımda verimli bir yıl yaşadık. Ekonomi olarak önümüzdeki sürece baktığımızda derlenip toparlanacağımız bir dönem görüyoruz. Şu anda sıkıntıları en az boyutta atlatacak, üretim boyutunda bakanlıklarımız çalışmalarını yürütüyor. Rekor ihracat rakamları elde ettik. Tabi bunu büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya İl Kongresinin tarihinin önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına göre belirleneceğini bildiren Angı, kendisinin adaylığını ise “’Görev istenmez, verilir’ terbiyesi ile kısmet olursa bu kongrede de yine devam edeceğiz. Farklı bir konu olursa da onu da genel merkez ile istişare edeceğiz. Ama AK Parti’nin gelenekselleştirdiği ön istişarelerle süreci sağlıklı bir şekilde yönetiyoruz. Yoksa kongreleri yarışa dönüştürüp, kırgınlık, küskünlük oluşturmayız” sözleriyle açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti