Angı, MÜSİAD’da ekonomiyi değerlendirdi

Angı, MÜSİAD'da ekonomiyi değerlendirdi

MÜSİAD'ın Cuma programlarına katılan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, ekonominin özellikle ihracat rakamlarıyla yukarıya doğru çıktığını belirterek, bunu iş adamlarının birlikte başardığını söyledi

05 Kasım 2018 - 10:20

MÜSİAD Konya’da her Cuma gerçekleştirilen programların bu haftaki konuğu, AK Parti Konya İl Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi 2. Dönem Başkanı Hasan Angı oldu. Toplantıda bilgi, birikim ve tecrübeler paylaşıldı.

MÜSİAD Konya Şubesi brifing salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “MÜSİAD Konya olarak önceki dönem başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Üyelerimiz arasında kaynaşmayı artırmak için bu tür programları önemsiyoruz. Bölgesel kahvaltı programlarımız, hasbihallerimiz ve Cuma konferanslarımızla işbirliği ortamımız daha da kuvvetlenecektir" dedi.

Geçen hafta açıklanan ihracat rakamlarının, son aylarda yaşadığımız ekonomik durgunluğun ardından yüzümüzü güldürecek sonuçlar verdiğini dile getiren Okka, şöyle devam etti: "Ekim ayında Türkiye’nin ihracatı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,1 oranında artarak 15 milyar 732 milyon dolara yükselmiştir. Konya’mızın ihracatı ise geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 18,4 artarak 164 milyon 542 bin dolar olmuştur. Konya bu rakamlarla, aylık bazda tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşırken, Türkiye ihracatından daha büyük bir artış göstererek de ülke ekonomisindeki yerini göstermiştir. İnanıyoruz ki, ekonomimiz gün geçtikçe daha iyi seviyelere ulaşacaktır. Buradan, her türlü zor koşullara rağmen üreten, yatırım yapan, ülkemizin ekonomisini sırtlayan, dünya pazarlarına açılarak ülkesinin büyümesine katkı sağlayan bütün sanayici ve iş adamlarımızı kutluyorum.”

AK Parti Konya İl Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi 2. Dönem Başkanı Hasan Angı da, ihracattaki başarıya değinerek, daha önce bir yılda yaptığımız ihracatı şu anda bir ayda yapar hale geldiğimizi, ilerleyen dönemlerde haftalık yapan bir şehre dönüşeceğimizi söyledi.

Dünya piyasalarındaki olumsuzluklara rağmen Konyalı sanayici ve işdamlarının canla başla çalıştığını vurgulayan Angı, "Biz, MÜSİAD Konya yönetimde 28 Şubat dönemini yaşadık. Çok zor şartlardan bugünlere gelindi. O dönemde en az üye kaydeden bir şubeydik. Şimdi imkânlarımız eskisinden çok farklı durumda. İnşallah yarın çok daha güçlü olarak, adaletin hakim olduğu, zulümden arınmış bir dünyayı da görürüz. 15 Temmuz ise ülkemizi farklı bir şekilde sarsmıştır. Ancak, yapımız o kadar sağlam temeller üzerine kurulmuş ki, tüm bu badireler atlatılmış, kurumlarımız dayanışma içerisinde gücünü artırarak çalışmaya devam etmektedir. Türkiye, ekonomide çok büyük mesafe aldı. Türkiye’nin üretebilen ve ürettiğini satabilen bir ülke olması, ekonomisindeki iyi gelişmeler bizi son derece memnun etmektedir. Ama bizler, helal lokma noktasını asla göz ardı etmeyeceğimiz bir hayatı kendimize hedef almak zorundayız. Amacımız, ileride hayırla anılacak bir insan olmalı. Rabbim ülkemiz ve milletimizin yardımcısı olsun" diye konuştu.

Hasan Angı’nın ardından MÜSİAD Konya Şubesi 2. Dönem yöneticileri, tecrübelerini paylaştı. Programın sonunda MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, AK Parti Konya İl Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi 2. Dönem Başkanı Hasan Angı’ya hediye takdim etti.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde