Angı’dan korona sürecinde birlik ve beraberlik mesajı

Angı'dan korona sürecinde birlik ve beraberlik mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen salgın ile ilgili açıklamalarda bulundu.

04 Mayıs 2020 - 14:58

Bütün dünyanın büyük bir mücadele verdiği koronavirüs salgını karşısında Türkiye'nin bşarılı bir sınav verdiğini dile getiren Angı, "Ülkemizde de hızla tedbirler alınmış ve uygulamaya konmuştur. Bununla ilgili olarak önceki hafta 4 gün, geçtiğimiz hafta sonu da 3 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır. Hemşerilerimizin gösterdiği hassasiyete ve kurallara uyma gayretlerine teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki hükümetimiz, hızlı ve isabetli kararlarıyla karşılaşılabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için büyük çaba göstermiş, bu çaba ve gayretler de dünyanın takdirini kazanmıştır. Konya’mızda da Sayın Valimiz ve Kaymakamlarımız; Büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere bütün belediye başkanlarımız; tüm kurum amirlerimiz ve çalışanları büyük bir fedakârlıkla şehrimizin tamamında hayatın aksamaması ve hemşerilerimizin taleplerinin karşılanması için gece gündüz demeden görevlerini yapmaktadırlar. Her birine emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

AK Parti teşkilatları olarak ana kademeler, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle başkanları ile yaptıkları çalışmaları devam ettirdiklerini ve yapılan diğer çalışmalara da destek verdiklerini ifade eden Angı, şöyle devam etti:

"Mübarek Ramazan ayında kardeşliğin ve dayanışmanın en ileri seviyede olduğu günleri yaşıyoruz. Millet olarak bu mübarek günlerde birlik ve dayanışma içinde geçmişte olduğu gibi bugün de bu zorlukların üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz. Unutmamalıyız ki gün birlik ve beraberlik ile dayanışma günüdür. Aynı gemide olduğumuzun idraki ile ülke yönetimindeki güçlü yapının desteklenmesi dünyadaki gelişmeler karşında büyük bir mecburiyet olarak ortada iken; gündem saptırmaya, provakasyon yapmaya çalışanlara dikkat etmeliyiz. Ülkemizi zora sokmak isteyen hainlere en çok da içinde bulunduğumuz süreçte fırsat vermememiz gerekmektedir. Kriz çığırtkanlarına meydanı bırakmayacağız. Mayıs ayı sonuna doğru hep birlikte çifte bayram kutlayacağız inşallah.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 6.289 kişinin PCR testi pozitif çıktı
Türkiye'de son 24 saatte 6.289 kişinin PCR testi pozitif çıktı
Konyaspor'un yeni transferi Rahmanovic ilk idmanına çıktı
Konyaspor'un yeni transferi Rahmanovic ilk idmanına çıktı