Anadolu gazete sahiplerinin BİK temsilcileri belli oldu

Anadolu gazete sahiplerinin BİK temsilcileri belli oldu

Mustafa Arslan, Mehmet Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen, Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine yeniden seçildi. Kendilerini destekleyen delegelere teşekkür eden Arslan, Kolaylı ve Erzen, azim ve gayretle çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladılar

02 Şubat 2019 - 09:38

Basın İlan Kurumu'nun (BİK) Genel Kurulu'na katılacak olan Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin seçimi gerçekleştirildi. 195 sayılı BİK Teşkiline Dair Kanun’un 5. maddesinin son fıkrasına istinaden yapılan seçimle  Mustafa Arslan, Mehmet Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen delegelerin oyları ile yeniden göreve getirildi. Seçimler, BİK tarafından Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapıldı. Oy kullanma işlemi öncesinde yetkililerce Anadolu'nun dört bir tarafından gelen delegeler, seçimler hakkında bilgilendirildi.

Seçim Müşahitliklerini  BİK Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan İnanç ve Ahmet Özdemir üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Seçim Müşahidi Ahmet Özdemir açılış konuşması yaparak, Divan için verilen önergeyi okudu ve  oylama yapıldı. Divan Başkanlığı’na Sefa Özdemir, Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Çelik, Erdoğan Erişen, Katip Üyeliğe Ali Cihangir, Üyeliğe Alaattin Arslan seçildiler. Divan Başkanı Sefa Özdemir, seçilmeleri nedeniyle teşekkür ederek, seçimlerin Anadolu Basınına hayırlı olmasını diledi.

Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin belirlendiği, rekor katılımın olduğu seçimlere Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen rakipsiz girdi. Üç aday, seçime katılanların tamamının oyunu alarak 2 yıl için Basın İlan Kurumu  Anadolu Gazete Sahipleri temsilcisi olarak Genel Kurul Üyeliği’ne seçildi.Toplam 530 oy kullanıldı, 3 oy geçersiz sayıldı. Buna göre Mustafa Arslan 520, Nuri Kolaylı 457, Şevket Erzen 453 oyla seçimi kazanarak BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine seçildiler.

- Çalışmalarımız devam edecek

BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine yeniden seçilen Mustafa Arslan, Mehmet Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen, kendilerine destek veren tüm delegelere teşekkür ederek kendilerine gösterilen güveni bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarmayacaklarını dile getirdiler.  Yerelde demokrasinin işlerliğinin sağlanması, denetleme, tanıtım görevlerinin yerine getirilmesi açısından yerel basının son derece önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğine vurgu yapılan açıklamada, yerel basının desteklenmesi ve sorunlarının çözülmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarının süreceği belirtildi. Açıklamada, “Kar kış demeden bu salona bizzat gelerek ve vekalet vererek bizlere destek veren tüm gazete sahibi meslektaşlarımıza yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların bize olan güvenini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarmayacağız. Her ortamda ve şartta, onların sorunlarına sahip çıkmak için gece gündüz mücadele etmeye devam edeceğiz. Basınımızın çok zor günler yaşadığı dönemde ateşten gömlek mesabesinde bir görevi yüklemiş bulunuyorsunuz. Güveninize, her türlü takdirin ötesindeki fedakarlık ve desteklerinize şükranlarımızı sunuyoruz. Cenab-ı Hakk’tan niyazım yardımını esirgememesi, vukufiyetimizi artırması, mücadele gücü vermesidir. Atalete düşmeden, adaletle hizmet amacımızdır. Bu yolda daima eleştiri, görüş ve desteklerinizi talep ediyoruz. Bu tablo kuşkusuz camiamızın eseridir. Allah kem gözden, fitneden korusun. Kardeşliğimizi daim etsin. Ayrıca, bu büyük organizasyonu özveri ile başarılı bir şekilde sonlandıran başta Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin olmak üzere, tüm Basın İlan Kurumu personeline teşekkür ediyoruz” denildi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi