Altay ve Kılca, Konya’nın yatırımlarını Ankara’da...

Altay ve Kılca, Konya'nın yatırımlarını Ankara'da görüştü

Karatay Belediye Başkanı Kılca ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’u ziyaret ederek, yatırım ve projeleri istişare etti

11 Haziran 2021 - 15:19

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamlarında ziyaret etti.

Başkan Hasan Kılca ve Başkan Uğur İbrahim Altay, söz konusu programları kapsamında ilk önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi. Bakan Murat Kurum’un makamında gerçekleşen ziyarette Karatay Belediyesi’nin ilçe genelinde hayata geçirdiği yatırımlar ele alındı. Karatay’da devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılacak projelerin de konuşulduğu ziyarette Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçe ile ilgili her konuda desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.

İLÇEMİZE UYUM VE GAYRETLE HİZMET EDİYORUZ

Kılca, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ettik. İlçemizde belediyemizin yanı sıra bakanlığımız ile diğer kuruluşlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmaları da etraflıca ele alma fırsatı bulduk. Oldukça verimli geçen toplantımızda ilçemizin kentsel dönüşüm çalışmalarımız ile Karatay’ın çok daha düzenli ve doğru şehirleşmesine yönelik hayata geçirdiğimiz projelerimizi istişare ettik. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ile diğer kurumlarımızla birlikte güzel bir uyum içindeyiz. Bu uyumla hareket ederek büyük bir gayretin içerisindeyiz. Konya’mız ve Karatay’ımızla ilgili önemli gelişmelerin olduğu müjdelerimiz olacak. İnşallah onları da önümüzdeki günlerde hemşehrilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Ben bu vesileyle, her zaman Karatay’a olan ilgileri ve büyük destekleri dolayısıyla Bakanımız Sayın Murat Kurum’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARATAY, TÜM DEĞERLERİYLE BİRLİKTE GELECEĞE YÜRÜYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u da makamında ziyaret etti.

Kılca ve Altay, Bakan Ersoy ile birlikte Karatay ve Konya’nın kültürel ve turizm ile ilgili çalışmalarını, yatırımlarını ve projelerini konuştu. Karatay’ı Türkiye’nin tarihi ve kültürel anlamda en şanslı, en zengin ilçelerinden birisi olarak tanımlayan Başkan Kılca, belediye olarak bu bilinç ile hassasiyetle çalıştıklarının altını çizdi.

Kılca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyareti ile ilgili şunları söyledi:

“Karatay, sahip olduğu derin ve zengin medeniyet değerleriyle ülkemizin en önemli ilçelerinden birisidir. Karatay Belediyesi olarak bizler de bu mirasımızı en başta korumak, ona sahip çıkmak, tanıtmak ve gelecek nesillere de aktarmak adına çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda; Obruk Hanı restorasyonu ve hemen yanı başındaki Kızören Obruğu’nun çevre düzenlemesinden Boncuklu Höyüğü ile ilgili çalışmalarımıza, Yağlıbayat Mahallemizde yer alan Savatra Antik Kenti çalışmamızdan ilçe merkezimizdeki birçok sokak sağlıklaştırma projelerimize kadar yoğun bir gayretin içindeyiz. Yani Karatay’ımız, tüm tarihi ve kültürel değerleriyle geleceğe yürüyoruz. Amacımız ilçemizdeki ecdat yadigârı mirasa sahip çıkmak, onları tanıtmak ve turizme kazandırmak. Bu vesileyle ilçemizle ilgili tüm projelerimize destek veren Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde