Altay: Sanayicilerimizle gurur duyuyoruz

Altay: Sanayicilerimizle gurur duyuyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2 milyar dolar ihracat hedefini gerçekleştirerek ihracat rekoru kıran Konyalı sanayici ve iş adamlarını tebrik etti

04 Ocak 2020 - 14:59

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, en zor zamanlarda bile üretmeye ve istihdama devam eden Konyalı sanayicilerin 2019 yılında ihracat rekoru kırdığını belirtti.

2019 yılında 2 milyar dolar ihracat hedefini gerçekleştiren Konyalı sanayicileri ve iş adamlarını tebrik eden Başkan Altay, “Türkiye geneli ihracatımız bir önceki yıla göre yüzde 2,04 artışla 180 milyar 468 milyon dolar olarak rekor kırdı. Konyamız da 2019’da yüzde 11,75 artışla 2 milyar dolar ile tarihinin en yüksek ihracatını yaptı. Bu başarı nedeniyle sanayicilerimizle, tüccarlarımızla, çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Bu rakamın yükselmesi için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya’nın geçmişten bugüne her zaman bir ticaret ve üretim merkezi olduğunu kaydeden Başkan Altay, hükümetin attığı adımlar ve iş adamlarının gayreti ile bu başarının artarak devam edeceğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti