Altay’dan Miryokefalon Zaferi’nin yıl dönümünde kutlama...

Altay'dan Miryokefalon Zaferi'nin yıl dönümünde kutlama mesajı

Miryokefalon Zaferi’nin 845. yıl dönümünü kutlayan Altay, “Malazgirt Zaferi’yle Sultan Alparslan ve kahraman ordusu bizlere Anadolu’nun kapılarını açmış, Sultan II. Kılıçarslan idaresindeki Selçuklu ordusunun bu zaferiyle Anadolu kalıcı olarak yurdumuz haline gelmiştir” dedi

17 Eylül 2021 - 12:51

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miryokefalon Zaferi’nin 845. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Altay’ın mesajı şöyle:

“Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes toprakların, ebediyen yurdumuz olduğunun tescili olan Miryokefalon Zaferi’nin coşkusunu yaşadığımız bir gündeyiz.

Malazgirt Zaferi’yle Sultan Alparslan ve kahraman ordusu bizlere Anadolu’nun kapılarını açmış, Sultan II. Kılıçarslan idaresindeki Selçuklu ordusunun bu zaferiyle; Anadolu, kalıcı olarak yurdumuz haline gelmiştir.

Çağ açıp çağ kapatan, tarihin her sayfasında şanlı zaferler kazanan ecdadımız, bundan 845 yıl önce sayıca üstün Bizans ordularını mağlup ederek yine tarihin akışını değiştirmiş, Anadolu’nun ebediyen bizim olarak kalacağını tüm cihana ilan etmiştir.

1071’de Malazgirt’te başlayan bu mücadele, 1176’da Miryokefalon Zaferi ile daha da güçlenmiştir. Çünkü bu mücadele kutlu bir mücadeledir. Şehitlerin kanlarıyla sulanan Anadolu’nun, ne pahasına olursa olsun müdafaası mücadelesidir.

Bizler de bugün gönüllerimizi bu mücadele ruhuyla harmanlayıp, ilhamımızı ecdadımızdan alarak, Hak yolundan ayrılmadan, zulmün karşısında durmaya, mazluma her daim kucak açmaya devam edeceğiz.

İyiliğin, mütevazılığın, hoşgörünün ekildiği; nice kahramanların, yiğitlerin, âlimlerin yetiştiği kadim Anadolu’muz, yine bu toprakları vatan yapan manevi değerler etrafında birleşen milletimizin omuzlarında sonsuza kadar vatanımız olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle başta Sultan II. Kılıçarslan ve cesur askerleri başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş cennet mekan ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Miryokefalon Zaferimizin 845. Yılı kutlu olsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...