Alaboyun: Hiçbir partinin kurucular listesinde değilim

Alaboyun: Hiçbir partinin kurucular listesinde değilim

Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, yeni kurulan hiçbir partinin listesinde olmadığını ikinci açıklama ile tekrar duyurdu

03 Aralık 2019 - 15:06

Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, yeni bir partinin kurucular listesinde isminin bilgisi dışında yer aldığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı, Aksaray Eski Milletvekili ve Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alaboyun, bu konuda daha önce açıklama yapmasına rağmen, söz konusu listede yer almayı kendisinin istemediğini belirtti.

Alaboyun konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "02.12.2019 tarihli bazı basın yayın organlarında ismim yeni bir partinin kurucular listesinde anılmaktadır. Daha önce 05.11.2019 tarihli basın duyurusu ile böyle bir haberi yalanlamış olmama rağmen, geçmişteki asılsız haberlerin kopyala yapıştır mantığı ile haber yapıldığı görülmektedir.

Daha önceki açıklamamda da belirttiğim gibi aktif siyasetten sonra Konya’da Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. 4.600 kişinin çalıştığı ve 72.000 kurucu ortağın olduğu Bera Holding’in sorunlarını çözmeye odaklanmış durumdayım. Bilindiği üzere aralarında BERA Holdingin de bulunduğu şirketlerin ekonomik faaliyetlerinin devamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini sağlayan yasal düzenleme Meclisten geçmiştir. Bu konuda bize güçlü desteklerini veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnet borçluyuz. Bu bağlamda bu düzenlemeye katkı sağlayan iktidar ve muhalefet milletvekillerimizin tamamına saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız. Bundan sonra bize düşen görev; holdingin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek, ortaklarımızın menfaatini korumak, çalışanlarımızın istihdamını daim kılmak ve yeni istihdam alanları oluşturmaktır. Bu yoğunluk ve sorumluluk içerisinde aktif siyaseti düşünmediğim gibi hiç bir partinin kurucu listesinde yer almam da söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı