Alaboyun’dan yeni oluşum açıklaması

Alaboyun'dan yeni oluşum açıklaması

Eski siyasetçi ve Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, internet medyasında adının Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu parti ile anılmasının gerçekleri yansıtmadığı belirtti

05 Kasım 2019 - 10:34 - Güncelleme: 05 Kasım 2019 - 11:09

Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, bazı haber portallarında isminin yeni bir partinin kurucular listesinde anılması üzerine açıklama yaptı. Alaboyun, bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğunu belirterek, böyle bir çalışmanın içinde bulunmadığını söyledi.

Daha dinamik yönetim ve kan tazelenmesi açıklamasıyla 2016 yılında Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve 24. Dönem AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, bazı haber sitelerinde Ahmet Davutoğlu'nun yeni kuracağı partide kurucular listesinde bulunduğu yönünde çıkan haberleri yalanladı. 

Bera Holding kurumsal İletişim Birimi'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Bazı internet haber sitelerinde ismim yeni bir partinin kurucular listesinde anılmaktadır. Aktif siyasetten sonra Konya’da Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bera Holding’in işlerine odaklanmış durumdayım. Holding’in ortaklık sorunlarını yakından takip eden ve katkı sağlayan, her partiden eski ve yeni Konya Milletvekillerimiz dahil, siyasi büyüklerimiz ile iletişim içinde  bulunmam gayet doğaldır. Bu yoğunluk içerisinde aktif siyaseti düşünmediğim gibi hiç bir partinin kurucu listesinde yer almam da söz konusu değildir" denildi.

AK Parti'den istifa ettikten sonra parti kurma çalışmalarına başlayan Türkiye Cumhuriyeti'nin 37. Dönem Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun vefa ilkesini gözeterek, zorlu mücadele sırasında kendini yalnız bırakmayan ekibini kurucular kuruluna taşıdığı bildirilirken, basına sızan o listede Ali Rıza Alaboyun'un ismi yer de aldı. Listede Konya eski Milletvekilleri Kerim Özkul, Uğur Kaleli, Mustafa Baloğlu ve Musa Arat'ın ismi de dikkat çekiyor.

Davutoğlu’nun kurucular kurulu listesinde yer alan bazı isimler şöyle:

“Yaşar Bozkurt, Şule Tunalı, Metin Bulduk, Feridun Bilgin, Yeşim Karadağ, Ufuk Uras, İsmail Müftüoğlu, Ali Sarıkaya, Ahmet Çakar, Zafer Gül, Ömer Ünal, İbrahim Turhan, Feramuz Üstün, Cemalettin Kani Torun, Cuma İçten, Talha Erol Durmaz, Coşkun Çakır, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Kemal Atmaca, Ahmet Akçay, Abdullah Yeşil, Ayhan Sefer Üstün, Mustafa Öztürk, Bayram Zilan, Etyen Mahçupyan, Hacı Bilal Aslan, Namık Ergün, Hüseyin Gürsoy, Yavuz Cengiz, Diyadin Uçar, Özlem Albayrak, Fatma Yavuz, Selim Temurci, Kerim Özkul, Dalyan Karadaş, Münire Karacan, İrfan Karataş, Ahmet Çelik, Yavuz Bayraktar, Namık Ergün, İhsan Özkes, Cihan Öztunç, Sedat Çakıroğlu, Uğur Kaleli, Mustafa Baloğlu, Hasan Hüseyin Bozok, Yeşim Karadağ, Ali Rıza Alaboyun, Nedim Yamalı, Musa Arat, Aydın Altaç, Timuçin Oğuz, Seyfettin Bilen, Mehmet Ali Pulcu, Cesim Gökçe, Rumi Bekiroğlu, İslam Meral, Yılmaz Erten, Osman Sert, Fırat Özkan, Yavuz Değirmenci, Aynur Algül, Recep Nişancı, Cemile Bayraktar, Tarık Güneş, Abdurrahman Dimez.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
"Elimizdeki en iyi 11 ile sahaya çıkacağız"