Akören Belediyesi’nden Azerbaycan’a bayraklı destek

Akören Belediyesi'nden Azerbaycan'a bayraklı destek

Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan, kardeş ülke Azerbaycan’a destek olmak amacıyla belediye binasına Azerbaycan ve Türk Bayrağı astırdı

16 Ekim 2020 - 13:03

İşgalci Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a başlattığı saldırı ve sonrasında yaşanan gelişmeler dikkatle takip edilirken, kardeş ülke Azerbaycan’a destekler de devam ediyor.

Akören Belediyesi Azerbaycan’a destek olmak amacıyla belediye binasına Türk Bayrağı, Azerbaycan Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu Türk Bayrağı astı. Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan’ın talimatıyla asılan bayraklar takdir topladı.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arslan, Azerbaycan’ın her zaman destekçisi olacaklarını söyledi. İşgalci Ermenistan’ın tarihten bu yana ırkçı ve insanlık dışı bir yaklaşım sergilediğine dikkat çeken Başkan Arslan, "Yaklaşık 30 yıllık bir savaş ve işgal altında olan Azerbaycan’ın Karabağ topraklarında Ermenistan'ın yeniden hain saldırılara başlamasıyla birlikte Azerbaycan Türk'ü cephede gerekeni yapmaktadır. Cephede madden ve manen yanında olduğumuz kardeş ülke Azerbaycan’a selam olsun. Soydaşlarımıza ve askerlerimize cephede başarılar diliyoruz. Ayaklarına taş değmesin. İki devlet tek millet!" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 75 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 75 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Bisiklet tramvayı tarifesi güncellendi
Bisiklet tramvayı tarifesi güncellendi