Akınsoft’tan doğayı koruyacak proje

Akınsoft'tan doğayı koruyacak proje

Yıllık 300.000 kW/h elektrik üretimi gerçekleştirilecek olan “Güneş Enerji Santrali Yatırımı” ile finansal olarak sağlanacak tasarrufun yanı sıra doğaya da büyük bir katkı sunulacak

04 Haziran 2021 - 12:25

Bilişim ve robotik teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla ilklere imza atan Türkiye’nin Yazılım Markası AKINSOFT bilime ve insanlığa hizmet gayesiyle yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

26 yıldır yüksek teknoloji üretimine öncülük eden, sosyal sorumluluk bilinciyle faaliyetlerini ve yatırımlarını sürdüren AKINSOFT, robotik teknolojiler alanında yaptığı çalışmalarla uluslararası kamuoyunda adından sıkça söz ettiren, bünyesinde kurmuş olduğu Dünyanın ilk insansı robot fabrikası AKINROBOTICS ’de yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Bu bağlamda AKINSOFT Türkiye’nin Yerli Robotik Markası AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası Yerleşke çatısına Güneş Enerji Santrali kurulumu gerçekleştirdi. AKINSOFT bu projesi ile tüm platformlarda olduğu gibi ülke ekonomisi ve çevresel sorunların çözümüne de çok önemli bir katma değer kazanımı sağlamayı amaçlıyor. 1800m²’lik alana kurulumu yapılan 200 kWp DC gücündeki Güneş Enerji Santrali ile yıllık 300.000 kW/h elektrik üretimi gerçekleştirilecek. Bu üretim ile büyük ölçüde finansal tasarrufun yanında, çevresel anlamda da doğaya büyük katkı sunulacak. Proje ile yıllık önlenecek emisyon miktarı 131.856 kg. olacak ve her yıl 320 adet ağacın kesilmesinin önüne geçilerek doğaya da önemli bir katkı sunulmuş olacak. Ayrıca AKINROBOTICS bünyesinde kurulu bulunan yağmur su biriktirme kanallarıyla yağmur suları 102 metreküp kapasiteye sahip su deposunda biriktiriliyor ve depoda muhafaza edilerek fabrika arazisinde bulunan ağaçlar ile ekili alanların sulanmasında değerlendiriliyor. Böylelikle bu sular boşa gitmeyerek doğa için yeniden kullanılıyor.

Doğaya olan borcunun bilinciyle, öncülük ettiği bu projelerin tüm ülke çapında da yaygınlaşacağının inancını taşıyan Türkiye’nin Yerli Yazılım ve Robotik Markası AKINSOFT ve AKINROBOTICS, yüksek teknoloji yolunda gerçekleştirdiği projelerle hızla ilerlemeyi sürdürürken, yeni projeleri ile bilime ve insanlığa hizmet etmeye devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek