Akınsoft Robot Müzesi kuruyor

Akınsoft Robot Müzesi kuruyor

Yeni projelerine bir yenisini daha ekleyen Akınrobotics, Robot Müzesi kuruyor. Müzenin temeli İstanbul Avcılar'da AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın tarafından atıldı

06 Mayıs 2021 - 14:32

Robotik teknolojiler alanında yaptığı çalışmalarla hem ülkemizde hem de uluslararası kamuoyunda adından sıkça söz ettiren Türkiye’nin yerli robotik markası AKINROBOTICS, bilime ve insanlığa hizmet gayesiyle yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana bilim ve yüksek teknoloji yolunda, bilime ve insanlığa hizmet amacıyla çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin Yerli Robotik Markası AKINROBOTICS bünyesinde İstanbul Avcılar'da faaliyete geçecek olan dünyanın ilk Robot Müzesi'nin temeli 06 Mayıs 2021 Perşembe günü pandemi koşulları nedeniyle sade bir törenle atıldı.

Törene katılan AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın,“Dünyada bir ilk olacak robot müzesinin temellerini İstanbul’da atıyoruz. Robot müzemizde insansı robot teknolojilerinin ve bilgisayar sistemlerinin geçmişten günümüze gelişim süreçlerini sunacağız. Vatana millete ve tüm insanlığa hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek