AK Partili Ağralı’dan HDP’ye tepki

AK Partili Ağralı'dan HDP'ye tepki

AK Parti Konya Milletvekili Ağralı, Emmanuel Macron’un İslam’a karşı yaptığı açıklamalardan sonra HDP’nin TBMM’de yayımlanan ortak bildiriyi desteklememesini eleştirdi

29 Ekim 2020 - 13:10

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam’a karşı yaptığı açıklamaların ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yayımlanan ortak bildiriyi desteklemeyen HDP’ye sert tepki gösterdi.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, “Mezkur zat Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron beyanlarında ifade hürriyetine sığınarak, pervasız eylemleriyle ve söylemleriyle, küresel sonuçları her inançtan insanı olumsuz etkileyebilecek çatışma ortamını tetiklemiştir. Bu, terörle mücadeleyi gerekçe göstererek, aslında kendi beslemeleri örgütlerin tavırlarını bahane ederek, küstah açıklamalara yeltenerek, insanlık tarihinde örnekleri çok olan aciz ve hadsiz varlıkların işidir. Fransa Cumhurbaşkanı da aynen acizliğini ve kirli zihin dünyasını ifşa etmiştir. Bununla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilen siyasi parti temsilcileri Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a, onun aziz ve tüm insanlığa Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ve Müslümanlara yönelik kışkırtıcı, saygısız ve tehlikeli söylemlerini tel'in ve teşhir ederken HDP’nin Meclis'te temsileyeti bulunan siyasi partilerin ortak bildirisine ve Hakk'tan yana tavır almasına destek vermemesi, ortak bildiriyi imzalamaması, her zaman olduğu gibi insani, vicdani, ahlaki her ortak söylemden ve eylemden geri durması HDP'nin asli yüzünün bir kere daha deşifre olmasının örneğidir. HDP dün olduğu gibi bugün de Peygamber Efendimize ve tüm dünya müslümanlarına karşı yapılan hakaretlerde tavrını, kişiliğini, asli kimliğini bir kere daha ortaya koymuştur. HDP'nin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) karşı yapılan bu saygısızlık karşısındaki tutumunu ve duruşunu milletimizin takdirine bırakıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde