AK Parti ve MHP’ye canlı yayında tepki yağdı

AK Parti ve MHP’ye canlı yayında tepki yağdı

Siyasi partilerin Konya İl Başkanları Kanal 42 televizyonunda yayına davet edildiği halde katılmayan AK Parti ve MHP il başkanlarına canlı yayında tepki gösterildi

19 Aralık 2020 - 16:00

Konya'da yayın yapan Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programı, Konya’daki siyasi partilerin il başkanlarını konuk etti. Konya’da ilkin gerçekleştirildiği canlı yayın programında siyasi partilerin il başkanları bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevapladı.

İl Başkanları ile yapılan program, vatandaşlar tarafından “Özlenen tablo” olarak yorumlanırken, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan ise davet edildiği halde canlı yayın programına katılmadı. Program esnasında izleyiciler tarafından sosyal medya üzerinden programa katılmayan il başkanlarına tepki yağdı.

Çoğu Konyalı vatandaş, “Bunların artık millete söyleyecek bir sözü yok, o yüzden programa katılma cesareti gösterememişler, kaybedecekler, halktan kaçıyorlar. Açık oturuma çıkma cesareti gösteremeyen bir iktidar var” yorumunda bulundu.

GÖNÜL ARZU EDER Kİ SORUNLARI BİRLİKTE KONUŞALIM

Programa katılan muhalefet partilerinin il başkanları ise “Gönül arzu ederdi ki AK Parti ve MHP İl Başkanları da bugün burada olsaydı. Sorunları birlikte konuşsaydık. Yanlışları birlikte tartışsaydık. Ama ne yazıkki Türkiye’nin geldiği son nokta, AK Parti’nin ve MHP’nin içinde bulunduğu iktidar yapısının Türkiye’de kendilerinden başka herkesi yok sayma üzerine kurulu bir siyaset takip etmesidir” ifadelerini kullandı. 

AK PARTİ VE MHP İL BAŞKANLARI YAYINA KATILMADI

Program moderatörü Mücahit Enes Turbil ise canlı yayında vatandaşlar tarafından gelen “AK Parti ve MHP yayına neden katılmadı” sorusu üzerine il başkanlarının neden yayına katılmadığını açıkladı. Turbil, “Biz, program öncesi bütün il başkanlarına davette bulunduk. AK Parti Konya İl Başkanı Sayın Hasan Angı, prensip gereği bu tarz programlara katılmak istemediğini belirtti. MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan ise geçtiğimiz haftalarda kaybettiği annesi için Mevlid programı düzenleneceğini beyan ederek, programa katılamayacağını ifade etti” diye konuştu.

CHP İL BAŞKANI SORUŞTURMA GEÇİRİYOR

Programa CHP Konya İl Başkanı Av. Barış Bektaş da katılmadı. Bektaş’ın disiplin soruşturması geçirdiği de moderatör tarafından dile getirildi. Program, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, “Demokratik bir ortam oluşturulması özlediğimiz bir tabloydu” paylaşımlarında bulundu.

Programa katılan il başkanları ise geçtiğimiz günlerde “Türkiye’de işsizlik yok, iş beğenmemezlik çok” yorumu yaparak, ülke gündemine oturan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’a da sert tepki gösterdi.

MİLLİ GAZETE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti