AK Parti kongresinden terör lanetlendi

AK Parti kongresinden terör lanetlendi

Mevcut Başkan Hasan Angı'nın tek listeyle yeniden başkan seçildiği AK Parti Konya İl Teşkilatı 7. Olağan Kongresi'nde terör lanetlendi, Konya'ya yapılan yatırımlar anlatıldı

15 Şubat 2021 - 18:39

AK Parti Konya İl Teşkilatının 7. Olağan Kongresi geniş katılımya yapıldı. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda gercekleştirilen kongreye, video konferans ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı.

Pandemi önlemlerine uygun olarak gerçekleştirilen kongrenin açılışında konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, kongrenin hayırlı olmasını temenni etti. Konya'nın ilk günden itibaren AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bağrına bastı ve onunla birlikte yürüyerek bu günlere geldiğini dile getiren Angı, "Şehrimizi güzelleştirmek, büyütme, güçlendirmek ve geleceğe taşımak gayretinde olan herkese bir Konyalı olarak her zaman şükranlarımızı sunduk. Konya projelerini takip eden tüm milletvekillerimize ve genel başkan yardımcılarımız teşekkür ederiz. Yeni dönemde de inşallah aynı şekilde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Gara'da şehit düşen asker, polis ve sivillere Allah'tan rahmet ve Türk milletine başsağlığı dileyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da kongrede güven tazeleyerek göreve devam edecek olan Hasan Angı ve ekibine başarılar diledi. Konya'nın çok büyük bir dönüşüm yaşadığını dile getiren Altay, belediye olarak bütün ilçeler için ayrı hedefleri olduğunu, bu hedefleri yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Kongrede konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Gara'da şehit olan 13 Türk vatandaşının ailelerine başsağlığı diledi. AK Parti'nin kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği her kongrenin milli birlik ve beraberlik duruşu olduğunu kaydeden Kurum, "Her kongremiz bu aziz vatana, bu şerefli millete yanlış yapanlara, milletçe bir karşı duruş, bir meydan okuma olmuştur. Bu duruş, yüzyıllar boyunca dışarıdan müdahalelerle milletimize kastedenlere karşı yapılan köklü bir duruştur. Allah'ın izniyle ne yaparlarsa yapsınlar, son nefesimize kadar yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza, Konya'ya yakışır şekilde söz veriyoruz. Bizim davamız Hak davadır. Bizim yolumuz hakikat yoludur. Bu kutlu davadan, bu kutlu yoldan asla geri dönmeyeceğiz" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da "Ekmek ve su gibi önemsediğimiz milli ve manevi değerlerimize var gücümüzle sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Bu sayede bölgede ve dünyada güçlü bir ülke olduk teröristlerin destekçilerinin ve terör sevicilerin karşısında dimdik durduk” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım da konuşmasına terörü lanetleyerek başladı. Konya'ya yapılan yatırımlara değinerek, 41 projenin tamamlandığını bildiren Yıldırım, şunları söyledi: "Konya'nın bölünmüş yol projelerine bir bakayım dedim; Karıştırdım, saydım saydım, baktım bitmiyor, bıraktım. Arkadaşlar dediler ki Konya'da 41 tane proje tamamlanmış, 17 tane devam eden proje var. Eskiden git-gel Konya 6 saat diye bir tabir vardı. Yüksek Hızlı Tren geldi, bölünmüş yollar geldi. Konya Ankara'yla komşu kapısına döndü. Yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böldük doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi birbiriyle kardeş yaptık. Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz, bunu herkes böyle bilsin.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen, partisinin Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katılırken, buradan Aksaray, Eskişehir ve Konya 7. Olağan il kongrelerine canlı bağlandı.

Ülkenin son 40 yılına damgasını vuran terör meselesiyle geçmişten bugüne gelen ve geleceğe de uzanan bir perspektifle hasbihal etmek istediğini kaydeden Erdoğan, "Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarını dağıtmak için başlattığımız Pençe-Kartal 2 Harekatı'nda şehit olan 3 asker ile teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu

Operasyonlar yaparak esirleri kurtarmak istediklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Gerek Savunma Bakanım, gerek Genelkurmay Başkanım, gerek milli istihbarat, gerek polis, hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı. İlk etapta bütün inlerine gireceğiz, mağaralara gireceğiz demiştik ya, 42 terörist bu esnada gebertildi. Tabii, bu süre esnasında esirleri, bunlar mağarada iyice köşe noktaya sıkıştırarak en sonunda, bunlardan bir tanesi ki şimdi Mecliste bununla ilgili biz bir soruşturma önergesi vererek gerek İçişleri Bakanım gerek Savunma Bakanım, bunun bütün detaylarını Mecliste de gündeme getirecekler. Bunun da adımını atacağız. Çünkü bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. Onlara fırsat vermeden, işin gerçeği nedir bunları anlatacağız. Amerika'nın yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, hani siz PKK'nın, YPG'nin, PYD'nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Maalesef, bunu başından itibaren hep gördük. Kuzey Irak'a, binlerce tır tank getirdiler, binlerce tır mühimmat getirdiler ve bunları teröristlere teslim ettiler. Bu teröristlerle bizim güvenlik güçlerimiz de orada savaştılar. Şimdi artık yağma yok. Eğer biz sizinle NATO'da berabersek, eğer biz sizinle dünyada, NATO'da bu birlikteliğimizi sürdüreceksek bize samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Eğer yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dünyanın en zorlu coğrafyalarından birinde gerçekleştirdiği bu operasyonda hamdolsun şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, 51'i ölü, 53 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ordumuzun zaman ve mekan sınırı tanımaksızın, ülkemizin ihtiyaç duyduğu, milletimizin bekası için gereken her harekatı kendi imkanlarıyla yürütebilecek seviyeye ulaşmasıyla gurur duyuyoruz."  

Konuşmaların ardından Hasan Angı başkanlığındaki AK Parti Konya İl Teşkilatının yeni üyeleri tanıtıldı. Toplam 50 kişilik mevcut yönetimdeki 30 isim yeni dönemde de görev alırken, yönetim kuruluna 20 yeni isim girdi.

İşte AK Parti Konya İl Teşkilatı'nın yeni yönetimi:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret