AK Parti İl Başkanı Angı’dan "Evde Kal" çağrısı

AK Parti İl Başkanı Angı'dan "Evde Kal" çağrısı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konyalılara, "Evde kal, sağlıklı ol Konya" diye seslendi

27 Mart 2020 - 18:31

Adalet ve Kalkındırma Partisi Konya İl Başkanı Hasan Angı salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Angı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de  Coronavirüs salgını ile mücadele devam etmektedir. Devletimizin tüm kuruluşları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde büyük bir gayretle salgının yayılmaması için çalışmaktadır. Bu ortamda hemşehrilerimizden ricamız önümüzdeki kritik günlerde hastalığın yayılma sürecini kırmak için genel ikazlara harfiyen uymalarıdır. Her vatandaşımızın canı bizim için ayrı önemlidir. Bunun için EVDE KAL; SAĞLIKLI OL KONYA diyor, kurallara uyulmasını, temizliğe önem verilmesini istiyoruz.”

İl Başkanı Hasan Angı, “İçinde bulunduğumuz süreçte başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir gayret ve özveriyle, gece gündüz demeden görevlerini yerine getirmektedirler. Büyük fedakarlıkla ve cesaretle bu mücadeleyi yürüten doktorundan hemşiresine; sağlık görevlisinden ambulans şoförüne tüm sağlık çalışanlarına, eczacısından tüm güvenlik güçlerine kahramanlıkları için hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor ve çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Vatandaşlarımıza düşen onlara yardımcı olmak, işlerini kolaylaştırmak ve dua etmektir. Ayrıca Konya Valimizin koordinasyonunda tüm kurum ve kuruluşlarımız ile belediyelerimiz hastalığın yayılmaması için büyük bir çaba sarf ediyorlar. Kendilerine müteşekkiriz. Bununla birlikte yalan yanlış bilgiler ortaya atarak toplumda bir kaos ortamı oluşturmak isteyen art niyetli hainlere de fırsat verilmemelidir. İçinde bulunduğumuz ortamda her bir vatandaşımız sağduyulu ve itidalli olmalıdır. Resmi kaynaklardan açıklanan bilgiler dışındakilere itibar edilmemelidir. İnşallah bu süreci en az kayıpla tüm vatandaşlarımızın destekleri ile daha da güçlenerek atlatacağız” dedi.

Angı; “Buradan bir kez daha tüm hemşehrilerimizi zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya ve tedbiri elden bırakmamaya davet ediyorum. Unutmayalım ki Coronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
Büyükşehir'den psikolojik destek
Büyükşehir'den psikolojik destek