AK Parti İl Başkanı Angı’dan 18. yıl kutlaması

AK Parti İl Başkanı Angı'dan 18. yıl kutlaması

AK Parti Konya İl Başkanı Angı, bugünkü büyük ve güçlü Türkiye’nin temellerinin 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlerle atıldığını söyledi

02 Kasım 2020 - 17:50

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 3 Kasım seçimlerinin 18. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Türk siyasi hayatında önemli bir kilometre taşı olarak nitelendirdiği 3 Kasım 2002 seçimlerinin sadece AK Parti için değil, ülkemiz için yeniden başlangıcın tarihi olduğunu ifade eden Angı, seçimde alınan sonuçla milletin siyasi iktidarsızlığa, ekonomik buhrana ve kötü gidişe dur dediğini kaydetti.

Angı, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Milletimiz geride bıraktığımız 18 yılda her zaman arkamızda durdu ve bizi iktidara taşıdı. Konya her seçimde AK Parti’ye en büyük desteği veren illerin başında geldi. İlk seçimlerde Türkiye’de en yüksek oy oranı ile verilen destek devam eden yıllarda daha da artarak devam etti. Son olarak Konya, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Büyükşehirler içinde AK Parti’ye en yüksek oy oranı ile desteğini devam ettirmektedir. 2002 yılından bu yana ülkemiz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde adeta şaha kalkmış, önceki dönemlerde hayal bile edilemeyen dev projeler bir bir hayata geçmiştir. Her alanda yapılan yatırımlarla ülkemizin adete çehresi değişmiş, geleceğe daha umutla ve güvenle bakabilmemizin önü açılmıştır. Uluslararası arenada kendine biçilen rolü reddeden Türkiye, bölgesi için önemli bir güç haline gelmiştir. Savunma sanayisini millileştiren, mavi vatan kabul edilen Karadeniz ve Akdeniz’de enerji kaynaklarını arayan ve Dünya 5’ten büyüktür diyebilen Türkiye, artık dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkedir. Bu günkü büyük ve güçlü Türkiye’nin temelleri ise 3 Kasım 2002 tarihinde atılmış ve bu tarih Türk siyasi hayatına bir mihenk taşı olarak kaydedilmiştir. 3 Kasım 2002 seçimleri ile iktidara gelişimizin 18. yılında daha büyük hedeflere yelken açtık. Geçip giden 18 yıl heyecanımızı azaltmadı. Aksine, ilk günkü ruhla, coşkuyla, azim ve kararlılıkla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde  inandığımız yolda 2023 hedeflerine yürümeye devam ediyoruz. Bunu yaşatan aziz milletimize ve kıymetli hemşehrilerimize şükranlarımızı arz ederiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?