AK Parti Hadim’de görevi yeniden Ahmet Özbahar verdi

AK Parti Hadim'de görevi yeniden Ahmet Özbahar verdi

AK Parti Hadim İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi yapıldı. Ahmet Özbahar yeniden ilçe başkanlığına seçildi

07 Eylül 2020 - 12:56

AK Parti Konya’da ilçe kongreleri devam ediyor. Bu hafta Hadim İlçe Kongresini tamamlayan AK Parti, mevcut başkan Ahmet Özbahar'a yeniden görev verdi.

Hadim Kapalı Pazar Alanı’nda yapılan ilçe kongresine AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, İl Başkan Yardımcıları, bölge ve ilçe koordinatörleri, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu ile parti mensupları katıldı.

Kutlu bir hareket ile yollarına devam ettiklerini dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Bizimle başlamadı tarihin akışıyla başlayıp her döneminde farklı farklı nöbetçileri oldu. Gayemiz şu ki 31 ilçemizle Konya’mızı güçlü kılmaktır. Çünkü Konya 2001 kuruluş hareketinde bu partiye en büyük desteği verdi ve 2002 yılındaki seçimde de en yüksek oyu Konya vermişti. Yapılan hizmetleri geliştirmek adına da Liderimiz Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Konya’ya yapılacak bütün yatırımların takipçisi oldu. Bizler bir ve beraber olup güçlü bir hükümet modeli ile yürütülen Türkiye’nin hangi problemlere karşı nasıl davranacağını bilen bir liderle yol yürüyoruz. 2001 yılında ekonomik kriz ve üçlü koalisyon hükümetiyle işler yürümüyordu. Şimdi baktığımız zaman pandemi sürecinde ülkemizin sağlık sektöründe yaptığı yatırımlarla aldığı tedbirler sonucunda bugün işlerimizi kolaylaştırdı. El birliği ve gönül birliği ile de gelecek nesillere çok daha güçlü bir Türkiye bırakmanın gayreti için çabalıyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde gelişmiş ülkeler vatandaşlarına sağlık hizmetini bile zor götürürken Türkiye'nin farklı alanlarda birçok hizmet götürdüğünü kaydeden AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem “Sadece altı yedi ay içerisinde İstanbul’da 6 adet 6500 yataklı, Konya’da 838 yataklı kısmı açıldı 1250 yatak kapasitesi olacak, Erzurum’da 1569 yataklı toplam 10 bine yakın yatak kapasitesi olan hastanelerimiz hizmete başladı. Cumhuriyet tarihinden beri ülkemiz böyle bir hükümet görmedi. 2002 yılından önce hükümetlerin ömrü 1-1,5 yıldı. Durmadan hükümet değişirdi. Değişen ekibini kurup başlayana kadar diğer hükümet geliyordu bu nedenle de hizmet yapılamıyordu. Akdeniz’de doğacak sıkıntıları yıllar öncesinden kestirip 6 gemi alarak personelini eğitip günümüze hazır hale getirilmesini sağlayan öngörü sahibi bir liderimiz var. 2002 yılı öncesi ülkemizin 2 adet dış politikası vardı. Biri Kıbrıs Sorunu diğeri ise sözde Ermeni Meselesi Mart ayında sadece bu iki mesele konuşulurdu. Şimdi ise haftalık büyük güçlü ülke liderleri ülkemizle görüşmeler yapıyor. Afrika’dan Asya’ya bütün noktalarda Türkiye’nin adı geçiyor. Biraz daha güçlenmemiz için birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Umutlarımızı kaybetmeyeceğiz. Bu harekete hep birlikte güç vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Pandemi sebebiyle tedbirlerin sıkı tutulduğu AK Parti Hadim İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi’nde Ahmet Özbahar yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız