AK Parti Derebucak ve Seydişehir başkanlarını seçti

AK Parti Derebucak ve Seydişehir başkanlarını seçti

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda 7. Olağan Kongre süreci kapsamında ilçe kongrelerini Derebucak ve Seydişehir Kongrelerini de yaparak tamamladı

19 Ekim 2020 - 15:03

AK Parti Konya'da 7. Olağan Kongre sürecini Derebucak ve Seydişehir Kongrelerini de yaparak tamamladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle sıkı tedbirlerin alındığı kongrelere AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, 22. 23. ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Başkan Yardımcıları, Derebucak ve Seydişehir belediye başkanları ile bölge ve ilçe koordinatörleri ile parti mensupları katıldı.Seydişehir İlçe kongresi ile 31 ilçedeki kongreleri tamamladıklarını vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Azerbaycanlı kardeşlerimiz Dağlık Karabağ’da topraklarını kurtarmak için büyük bir mücadelede bulunuyorlar. Allah yardımcıları olsun. Şehitlerimize başlığı yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tek millet iki devletten oluşan yapımızda kardeşlerimizin her daim destekçisiyiz” dedi.

Kurucu ilçe başkanı olarak, 2002 yılından beri İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte mücadeleyi sürdürdüklerini dile getiren 22. 23. ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, duruşunu bozanlar olmasına rağmen AK Parti’yi büyütmenin gayreti içinde olacaklarını söyledi.

AK Parti iktidarında yapılan yatırımların önceki dönemlerde yapılan yatırımlardan kat kat fazla olduğunu ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir de “AK Parti iktidarı olarak yaptığımız bir yatırımın hemen ardından büyük yatırımı halkımızın kullanıma kazandırdığımız için yaptıklarımızı tanıtmaya fırsatımız olmuyor. Bu nedenle Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü var ‘Biz söz söz üstüne değil taş taş üstüne koyan bir iktidarız’ dolayısıyla yaptığımız hizmetleri anlatmaya tanıtmaya fırsatımız olmuyor” dedi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Teşkilat kademeleri olarak bize düşen görev neyse hep birlikte o görev için mücadele ediyoruz. Bakanlarımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, il ve ilçe teşkilatlarımızla uyum içerisinde ilimize hizmet yolunda çabalıyoruz. Zor bir yoldayız ama iyi bir liderin ekibinde olmanın rahatlığıyla başımız dik, alnımız açık olarak yolumuza devam ediyoruz. Cenabı hak hizmetlerimizi arttırsın, bizleri mahcup etmesin, muvaffakiyet etsin. Çünkü insanların bu çalışmalara ihtiyacı var, dünyaya baktığımız zaman herkes Türkiye’den büyük medet bekliyor. Nedeni ise dünyanın vicdanı ölmüş. Modern dünyanın gözü önünde gece uyurken 4 aylık bebekler Ermeni zulmü altında hayatlarını kaybediyor. Türkiye destek verdiği için Azerbaycan hamd olsun ilerlemeye devam ediyor. Dünya da mazlumların elinden tutabilmek, zalimlere dur diyebilmek için ülkemizin güçlü olması gerekiyor bizler o yüzden görevdeyiz” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından oy kullanımına geçildi. Derebucak’ta Adem Sütçü, Seydişehir’de Kemalettin Atalay güven tazeledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti