AK Parti’de kongre süreci başlıyor

AK Parti'de kongre süreci başlıyor

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 7. Olağan Kongre sürecine İl Başkan Yardımcıları ve 31 ilçe başkanıyla yaptıkları toplantı ile girdiklerini duyurdu

25 Kasım 2019 - 22:49

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, düzenlediği basın toplantısı ile kongre sürecinin başladığını söyledi.

Başkan yardımcıları ve 31 ilçenin başkanları ile parti il binasında bir araya gelen Angı, "AK Parti’de 7. Olağan Kongre maratonu başlıyor. 28 Kasım-15 Aralık’taki delege seçimleri ile başlayacak süreç 2020 yılında ilçe ve il kongreleri ile devam edecek" dedi.

AK Parti’de Eylül ayı itibari ile kongre sürecinin başladığını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Kongre sürecini görüşmek üzere ilçe başkanlarımız ile bir araya geldik. 2017 yılının yaz aylarında 6. Olağan Kongre süreci başlamış daha sonra da Kasım ve Aralık aylarında ilçe kongrelerimizi yapmıştık. 3 Mart 2018’de de il kongremizi yaparak bu süreci tamamlamıştık. Bu hafta sonu itibariyle 31 ilçemiz, bin 154 mahallemizde ilçe kongrelerimiz için delegelerimizi seçeceğiz. Şubat ayı itibariyle de ilçe kongrelerimize başlayacağız. Yaz sonuna doğru da il kongreleri başlayacak. Genel Başkanımızın olabildiğince il kongrelerine katılabilmesi için il kongrelerimizin takvimini Genel Merkezimiz yürütecek. 2020 sonuna kadar da il kongrelerimizi tamamlayarak büyük kongremize hazır hale geleceğiz. Partimizin 2001 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar farklı kademelerde görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte şehrimizi daha ileri noktalara taşımak için çaba sarfettik. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti iktidarlarında hem şehrimizin hem de Türkiye’nin şahlanışına şahit oluyoruz. 17 yıllık AK Parti iktidarları döneminde gücümüzü tazelemek adına 6 kongre gerçekleştirdik. Şimdi de 7. Olağan Kongre sürecimizi başlatıyoruz. Bu hafta sonu ilçelerimizde delege seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. 28 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında 31 ilçemizdeki delege seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Şubat ayı itibari ile de İlçelerimizde bu süreçleri yöneteceğiz. Daha sonra il kongrelerimiz ve son olarak da büyük kongremizi gerçekleştirerek bu süreci tamamlayacağız. Kuruluşumuzdan bugüne 6 kongre gerçekleştiren teşkilatlarımızın her kademesinde emeği bulunan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepimizin gayreti ülkemizi güçlü kılmak ve insanlarımızın geleceğe çok daha umutla bakmalarını sağlamaktır. 7. Olağan Kongre Sürecimiz şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu