Afşar Barajı bu yaz su tutacak

Afşar Barajı bu yaz su tutacak

Milletvekili Özboyacı, bu yaz su tutmaya başlayacak Afşar Barajı'ndan bereketli suların Mavi Tünel ile Konya'ya aktarılacağını ve yer altı sularının besleneceğini söyledi

23 Haziran 2021 - 16:34

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Afşar Barajı'nın bu yaz su tutmaya başlayacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabından "Taşkentimize Müjde" başlığıyla yaptığı paylaşımla kuraklığa dikkat çekerek, bütün tesislerin tamamlanmasıyla Mavi Tünel ile Konya'ya su getireleceğini dile getiren Özboyacı, şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli Taşkentli hemşehrilerim;

Hepimizin bildiği gibi Afşar Barajımızın su tutma işleminin inşallah bu yaz ayında gerçekleşmesi planlanıyor. Bugün yaşanılan kuraklık ikliminde, suyun kıymetini ve önemini ne kadar anlatsak az olur. İnşallah Afşar Barajımızda depolanacak sular, inşaatı devam eden Hadimi Tüneli vasıtasıyla Bağbaşı Barajı’na aktarılacak. Tüm bunların ardından da şehrimize can suyu olan Mavi Tünel ile bereketli sularımız Konyamıza ulaşacak. Tüm tesislerimizin tamamlanmasıyla beraber sulamaya verilen suyun arttırılmasını, enerji üretilmesini ve yeraltı kaynaklarımızı daha fazla desteklemeyi hedefliyoruz.

Afşar Barajı’nın su tutması ile beraber Taşkent ilçemizde Balcılar yolunun bir kısmının su altında kalacağını daha önce de siz değerli hemşehrilerimize paylaşmıştık. Bir süredir Karayolları Genel Müdürlüğümüz ana projede yer alan yolun yapım işi ihalesi için çalışmalarını yürütüyor ve bizler de süreci yakından takip ediyorduk. Bugün siz değerli hemşehrilerime, Taşkent-Balcılar Yolu Yapım ihalesinin Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştiğinin müjdesini vermek istiyorum. Ana projede yer alan yol ile alakalı çalışmalar kısa sürede başlayacak. Yine bu süre içerisinde herhangi bir ulaşım sorununun yaşanmaması için ana yol yapılana dek alternatif yollardan ulaşım sorunsuz bir şekilde sağlanacak.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Taşkentimize ve Konyamıza hizmet etmek için hep birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her projeyi yakından takip ediyor ve oluşan her eksikliğin ya da aksaklığın bir an önce giderilmesi için gayret ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Konyaspor'un yeni transferi Mpoku kampa katıldı
Konyaspor'un yeni transferi Mpoku kampa katıldı