Adese kepenk kapatıyor

Adese kepenk kapatıyor

İttifak Holding'in Konya’da süpermarket kültürünü başlatan markalarından Adese Marketlerini kapatma kararı aldığı bildirildi

13 Aralık 2020 - 15:05

İttifak Holding’in şirketi Adese’nin, amiral gemisi olan perakende sektöründeki faaliyetlerini durdurma kararı aldığı öğrenildi. Adese ve Adesem adlı mağazalarında temel ihtiyaç ve dayanıklı tüketim maddelerinin perakende satışını gerçekleştiren şirketin aldığı bu kararı personele de bildirdiği belirtildi.

dünya.com'da yer alan habere göre, Konya merkezli şirkete yakın kaynaklar, ay sonuna kadar tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Şirketin gıda perakendeciliğine ait iş kolundan çıkacağı iddiası, sosyal medyada hızla yayıldı. Yatırımcılar yaptıkları paylaşımlarda, İttifak Holding, SPK ve Adese etiketleriyle açıklama istedi.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA

Twitter’da, “Adese tedarikçisiyim, tüm firmalarla görüşüp mal alımını durdurdular”, “1500 kişi işsiz kalacak, tüm Adese marketler kapanıyormuş” gibi paylaşımlar arka arkaya geldi.

Tam aksini iddia eden paylaşımlarda ise bir Adese mağazasından çekilmiş, “raflar dolu, işler yolunda” videoları dikkat çekti. Yatırımcılar arasında atılan twitler üzerinden yaşanan Adese tartışmasında, bir yandan da şirketten yapılacak açıklama dört gözle beklendi.

Yatırımcıların sosyal medyadan şirkete açıklama yapması yönünde yaptığı baskı karşılık bulmadı. Ve hisse senetleri piyasası haftayı iddialara yanıt bulmadan kapattı.

KAP’A AÇIKLAMA BEKLENİYOR

4 ilde 39 adet midi, 10 adet süper, 3 adet hiper, 2 adet mini ve 6’sı unlu mamüller ve benzeri türde mağazaları olan Adese, halen 60 mağazayla perakende sektöründe faaliyet gösteriyor.

30 Eylül 2020 sonu itibariyle toplamda 86 bin 317 metrekare alana sahip olan şirketin aldığı iddia edilen kapatma kararını bu hafta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklaması bekleniyor.

Yatırım amaçlı gayrimenkul kira geliri elde eden şirketin önümüzdeki dönemle ilgili bu alanı büyütme planı yaptığı da gelen bilgiler arasında.

Dünya.com editörleri, yetkililerinden bilgi almak üzere Adese’yi Konya merkezindeki telefon numarasından aradıklarını ancak şirketin kurumsal telefonlarının yanıt vermediğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?