Abdullah Tenekeci beyin kanaması geçirdi

Abdullah Tenekeci beyin kanaması geçirdi

ANAP Konya eski milletvekili ve devlet bakanlarından Abdullah Tenekeci, Alanya’da geçirdiği beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırıldı.

11 Mayıs 2020 - 19:07

Devlet eski bakanlarından ve Anavatan Partisi Konya eski milletvekili Abdullah Tenekeci yaşadığı Alanya'da beyin kanaması geçirdi. 
Evinde düşmesi sonucu acil olarak Alanya Başkent Hastanesi'ne kaldırılan Tenekeci'ye ilk müdahale yapıldı. 
Konya Olay muhabirinin edindiği bilgiye göre, beyindeki kanamanın durduğu ve hastanede 3-4 gün daha kalacak olan eski bakan ve milletvekili Abdullah Tenekeci'ye geçmiş olsun dileklerinizle acil şifalar dileriz. 

ABDULLAH TENEKECİ KİMDİR?.. 
Asker, Hava Generali, Siyasetçi, Anavatan Partisi Kurucu Üyesi – XVII. ve XVIII. Dönem Konya Milletvekili – 45. ve 46. Hükümet Devlet Bakanı, 45. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı. 1926, Akviran (Akören) / Konya doğumlu. Baba adı Tahir, anne adı Şerife. Kara Harp Okulu, Hava Harp Akademisi, Yüksek Komuta Akademisi mezunu.

Eğitimini tamamladıktan sonra Jet Pilotu ve Öğretmeni, Diyarbakır Filo Komutanlığı Subayı, Kıbrıs Hava Harekâtı Filo Komutanı, NATO (Shape) Karargâhı Subayı, Hava Harp Akademisi’nde Öğretmen, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Generali olarak görev yaptı.

Anavatan Partisi Kurucu üyelerinden olan Abdullah Tenekeci, 1983 ve 1987 genel seçimlerinde ANAP’tan XVII. ve XVIII. Dönem Konya Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 45. ve 46. Hükümetlerde Devlet Bakanı, 45. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer aldı. Evli, 3 Çocuk. İngilizce biliyor. 
KONYAOLAY

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Enver Karakaş
  8 ay önce
  Sayın generalimiz daha sonra bakanımıza çok geçmiş olsun allah acil şifa versin allahdan şifa dilerim
 • Âdil ONUR
  8 ay önce
  Rabb'im Bütün Hastalarımıza şifa lar versin...âmîn
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli