65 yaş üstüne memleket izni

65 yaş üstüne memleket izni

Sağlık Bakanı Dr. Koca, Bilim Kurulu'nda alınan karar ile 65 yaş üstü büyüklere, memleketlerine gidebilmeleri için seyahat izni çıktığını söyledi

20 Mayıs 2020 - 19:30

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardındandüzenlediği basın toplantısında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara seyahat müjdesi verdi.

Bakan Koca, bir basın mensubunun sorduğu soru üzerine "65 yaş üzeri büyüklerimiz gerçekten bu dönemde çok büyük fedakarlık gösterdiler ve bu dönemde en çok uyum gösteren, hassasiyet gösteren büyüklerimiz oldular. 65 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili toplantı öncesi Sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. Bilim Kurulu'nun önerisi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda 65 yaş üzeri büyüklerimiz, eğer memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin isek ve sağlık durumları aile hekimlikleri tarafından herhangi bir sakıncası yoksa, ilgili kaymakamlıktan yanlarında en fazla iki kişi olmak üzere bir aylık tek yönlü gidiş olmak kaydıyla yani bir aylık bir zaman zarfıyla dönmemek üzere izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak. Bu iş hareketliliği sağlayan bir unsura dönmemeli ve burada olabildiğince daha kontrollü bir geçisin sağlanması, gidildiği yerin sabit olması ve o gidilen sabit noktada da evden çıkmama şeklinde izole edilebileceklerinden emin olmalıyız" dedi.

Bakan Koca, 65 yaş üstüne getirilecek seyahat izni için İçişleri Bakanlığı'nın duyuru yapacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı