56 saatlik kısıtlama başladı

56 saatlik kısıtlama başladı

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında başlattığı sokağa çıkma kısıtlaması bugün de akşam saat 21.00 itibariyle başladı

26 Şubat 2021 - 20:50

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aralık ayının ilk hafta sonu başlayan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da saat 21.00 itibariyle başladı. 56 saatlik kısıtlama, 1 Mart Pazartesi günü saat 05.00 itibariyle sona erecek.

İçişleri Bakanlığı, bu hafta da uygulanacak kısıtlama kapsamında uyulması gereken kurallar ile açık olan işletmeler ve alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında vatandaşlar, temel ihtiyaç malzemelerini ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve fırın gibi yerlerden temin edebilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Yine belirtilen süre içinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuru yemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis ve 'Gel al' şeklinde, 20.00-00.00 saatlerinde ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-00.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayisine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında