400 Gazeteci Marmaris’teki çalıştayda buluştu

400 Gazeteci Marmaris'teki çalıştayda buluştu

Türkiye'nin 41 ilinden gelen 400 gazeteci Türkiye'de ilk kez Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu Medya Buluşması çalıştayında bir araya gelerek, sorunlarını dile getirdi.

29 Nisan 2018 - 15:41 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 - 14:36

Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 'Anadolu Medya Buluşması çalıştayı düzenlendi. Marmaris Belediye Başkanı  Ali Acar, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı  Yılmaz Karaca, 41 şehirden gelen 400 medya mensubu ile bir araya geldi.

Ayı ayrı kurulan masalarda 'Anadolu basını sorunları ve çözümleri', 'İnternet gazeteciliği ve sosyal medya yayıncılığı', 'Radyo ve televizyon yayıncılığı', 'Basının ve gazetelerin denetimi' konu başlıkları görüşüldü. İki saat süren toplantının ardından Milletvekili Atila Sertel, görüşmelerin kayıt altına alınarak, önümüzdeki aylarda kitaplaştırılacağını ve sorunların çözümü için TBMM'ye önerge verileceğini kaydetti. Basın mensuplarının sorunlarını dinleyen CHP'li Milletvekili Erdem, notlar aldı. Resmi ilan alan yerel gazetelerin sorunlarının çözülmesi için görüş bildireceğini söyledi.
Marmaris Belediye Başkanı Acar ise, "Anadolu basının sorunlarına çözüm bulmak ve şartları iyileştirmek için görüşler aldık. Bizim için bir sınav niteliğinde olan bu geniş katılımlı toplantıyı önümüzdeki yıllarda büyüterek daha kapsamlı yapmayı hedefliyoruz. 41 şehirden gelen 400 medya mensubuna ilçemizin güzelliklerini ve yapılan projeleri anlattık. Ayrıca düzenlenen gezilerle yerinde inceleme fırsatı buldular" dedi.
TOPLANTIDAN SONRA TEKNE TURU VE GEZİ
Medya mensupları için, teknelerle günübirlik deniz ve turistik kırsal mahallere gezi düzenledi. Basın mensupları, teknede çalan 10'uncu Yıl ve İzmir Marşı'nı birlikte söyledi. Bol bol denize girip güneşlenen gazeteciler, eşsiz koyların ve cennet adaların fotoğraflarını çekti. Kırsal mahalle gezilerinde ise yöresel ürünler, tarihi yerler tanıtıldı.

KEMAL SOYLU-MARMARİS/KONYAOLAY

Anadolu'dan 400 medya mensubu Marmaris'te (2)

Anadolu'dan 400 medya mensubu Marmaris'te (2)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi