3. SUFİSİN 2021’e ertelendi

3. SUFİSİN 2021'e ertelendi

Konya İl Kültür Müdürlüğü'nün bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği SUFİSİN Sinema Günleri pandemi önlemleri kapsamında 2021 yılına ertelendi

16 Nisan 2020 - 14:27

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 04-07 Haziran 2020 tarihlerinde üçüncüsünü düzenleyeceğini duyurduğu Konya’da 3. SUFİSİN (Sufi Sinema Günleri) programını ertelediğini açıkladı.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, "2019 yılında duyurusuna çıktığımız 2.Tasavvuf ve Sinema bağlamlı, Senaryo Eserlerinin Desteklenmesi amaçlı Senaryo Yarışması için gönderilen eserler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ulaşmıştır. Cumhurbaşkanlığı makamınca alınan pandemi tedbirleri kapsamında bu yıl yapılması planlanan 3. SUFİSİN Etkinlikleri de Konya Valilik makamı onayı ile iptal edilmiştir. Senaryo Yarışması’na katılım hakkı ve eserin değerlendirilmesi hususu ile telif açısından korunması ile ilgili genel hükümlere bağlı kalmak şartıyla; Senaryo Yarışması’nın değerlendirilmesi ve 3. Sufisin Etkinliği 2021 yılına ertelenmiştir" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da vaka sayısı artmaya devam ediyor
Konya'da vaka sayısı artmaya devam ediyor
Tekin İnşaat'tan yeni proje
Tekin İnşaat'tan yeni proje