26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu başladı

26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu başladı

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun ilk etabı yapıldı

01 Nisan 2021 - 16:16

26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu Konya'da başladı. Mevlana Meydanı'ndan start alan tur, pazar günü sona erecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay belediyelerinin sponsorluğuyla organize edilen 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu'na 15 ülkeden 20 takım 136 sporcusu ile katılıyor. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Erol Küçükbakırcı, turun açılışında yaptığı konuşmada, son 25 yılın en kuvvetli organizasyonunu Konya'da düzenlediklerini belirterek, "Dört etabın tamamında da Konya'nın her tarafını dolaşacağız. Sporcuların, Konya'dan güzel hatıralarla ülkelerine dönmelerini ve kazasız belasız turu bitirmelerini arzu ediyoruz" dedi.

Yarışmanın 133,5 kilometrelik Konya-İsmil-Çumra etabı, Meram Belediyesi önünde sona erdi. 136 sporcunun katıldığı ilk etapta Bike Aid takımından Wolf Justin birinci, Mazowsze Serce Polski takımından Pawlak Tobiasz ikinci ve Wildlife Generation Pro Cyc takımından Castillo Soto üçüncü tamamladı.

Dört etapta gerçekleşecek 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu, ilk etapta Konya-İsmil-Çumra, ikinci etapta Konya-Kilistra, üçüncü etapta Konya-Sille, son etapta da Konya-Sarayönü-Ladik güzergahlarında koşulacak ve 4 Nisan Pazar günü sona erecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısında sert düşüş
Koronavirüste vefat sayısında sert düşüş
Şehit aileleri şehitlikleri ziyaret etti
Şehit aileleri şehitlikleri ziyaret etti