“2023 ve 2053’ün Konya’sı için yapılması gerekenleri...

“2023 ve 2053’ün Konya’sı için yapılması gerekenleri yapıyoruz”

8. Konya Bilim Festivali’ni ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 2023’ün ve 2053’ün Konya’sı için her alanda yapılması gerekenleri yaptıklarını söyledi

09 Ekim 2021 - 15:22

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8. Konya Bilim Festivali, bilim meraklılarının yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde 8’inci kez kapılarını açan Konya Bilim Festivali’ni ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile beraber festival alanındaki stantları gezen Bakan Kurum, çocuklarla ve gençlerle de yakından ilgilenerek, festivale katılan vatandaşları selamladı.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Festivali düzenleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden Bakan Kurum, “Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde tüm Türkiye’mizde bu festivalleri düzenleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a da teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de 20 yıldır bu ülkeyi her alanda lider yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ediyoruz” dedi.

KONYA, ÜLKEMİZİN EN KIYMETLİ ŞEHİRLERİNDEN

Bakan Kurum, “2023’ün ve 2053’ün Türkiye’si için, geleceğimizi emanet edeceğimiz bu güzel yavrularımız için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hz. Mevlana ‘Gez dünyayı, gör Konya’yı’ demiş. Aslında burada Konya’nın ilmini, irfanını, kültürünü, sanatını görün diye demiş. O anlamda Konya, Selçuklu başkenti, ülkemizin en kıymetli, en değerli şehirlerinden biri. Bu memleketin evladı olmaktan gururluyuz ve Allah nasip etti biz de memleketimize, hemşehrilerimize, Konya’mıza hizmet ediyoruz” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ ÇOK DAHA İYİLERİNİ YAPACAK

2023’ün ve 2053’ün Konya’sı için her alanda yapılması gerekenleri yaptıklarını kaydeden Bakan Kurum şöyle devam etti: “İklim değişikliğiyle mücadele ediyoruz. Sanayimizi, tarımımızı, turizmimizi geliştiriyoruz ve geliştirmeye devam edeceğiz. Akıllı şehirler kuruyoruz artık. İnsansız hava araçları yapıyoruz. Helikopterlerimiz, İHA’larımız, SİHA’larımız yapılıyor ve dünyaya ihraç ediliyor. İnşallah işte bu gençlerimiz bu teknoloji ve bilim merkezlerinde çok daha iyilerini, güzellerini yapacak ve sadece Türkiye için değil, tüm dünyada bizi bekleyen, umut ışığı bekleyen, yardım eli bekleyen mazlumlara ulaşacak. O yüzden Konya, sadece kendini ilgilendirmiyor. Türkiye sadece kendini ilgilendirmiyor. Tüm dünyaya inşallah yardım elimizi uzattık, uzatmaya da devam edeceğiz. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Konya’nın her projesinde destek olarak kendilerini yalnız bırakmayan Bakan Kurum’a teşekkür etti. Konya Bilim Festivali’nin Pazar günü 18.00’e kadar devam edeceğini hatırlatan Altay, tüm Konyalıları festivale davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti