2021 yılının gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

2021 yılının gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

Konya Valiliği, 2021 yılında yapılacak açık alan toplantısı ve gösteri yürüyüşlerinde, toplanma yerleri, yürüyüş güzergâhları, toplantı alanları, pankart ve afiş asılabilecek yerleri açıkladı

29 Ocak 2021 - 13:19

Konya Valiliği, 2021 yılında açık hava toplantıları, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek alanları yeniden belirledi. Konu ile ilgili Valiliğin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, afiş ve pankart asılacak yerler yerler de bildirildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada toplantı yer ve yürüyüş güzergahları şu şekilde belirlendi:

KILIÇARSLAN ŞEHİR MEYDANI

Toplanma Yeri                   : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Toplantı Yeri                      : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi      : Alan: 22.000 m2 – Kapasite: 88-90 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı           : Kayalıpark-Anıt Meydanı-Alaaddin Bulvarı-Beşyol Kavşağı

a) Toplantı Alanından Kayalı Park Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk-İş Bankası Kavşağı-Mevlana Caddesini takiben Kayalı Park'tan dağılım. (1200 m)

b) Toplantı Alanından Anıt Meydanı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi- Abdulezel Paşa Caddesi-Müneccim Başı Sokak-Sultan Cem Caddesi-Form Kavşağı-Amber Reis Caddesini takiben Atatürk Anıtından dağılım. (1100 m)

c) Toplantı Alanından Alaaddin Bulvarı Etrafı Yürüyüş Güzergahı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk- Orduevi-İş Bankası Kavşağı-Alaaddin Caddesi-Ankara Caddesini takiben Şehir Meydanı. (1100 m)

d) Toplantı Alanından Ankara Caddesi- Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı Önü Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı önü-geliş istikametine dönüş-Askeri Şehitlik Mezarlığı-Musalla Mezarlığı-Beşyol Kavşağını takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı toplantı alanından dağılım. (1150 m)

BOSNA HERSEK MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri                                  : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri                                     : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi     : Alan        : 10.000 m2 – Kapasite: 40-42 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı                          : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinde toplanılarak; Mesaj Caddesi-Beyaz Çarşı Önü-Şehit Ersen Şeker Caddesi Kavşağı-Mesaj Caddesini takiben Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinden dağılım. (900 m) (Semt pazarının kurulduğu Cumartesi günü hariç.)

IŞIKLAR MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri                                  : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri                                     : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı (Dedeman Otel Karşısı)

Yüzölçümü/Kapasitesi                     : Alan: 22.000 m2 – Kapasitesi: 88-90 Bin Kişi (Semt pazarının kurulduğu Salı günü hariç.)

 AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER: Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla, düzenleme kurulu tarafından hazırlanan afiş ve pankartların, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerince uygun görülen Billboardlar, Raket Reklam Panoları, Megalight Reklam Panoları, Otobüs Reklam Panoları ile belirlenen toplantı alanı ve yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan cadde ve sokaklara asılır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde