2019 mazot ve gübre desteği askıya çıktı

2019 mazot ve gübre desteği askıya çıktı

Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, 2019 yılına ait mazot ve gübre desteğinin askı icmalinden kontrol edilebileceğini söyledi

24 Ocak 2020 - 14:16

Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, 2019 yılı mazot ve gübre desteği askı icmalinin yayınlandığını belirterek, çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için listeleri mutlaka kontrol etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Öztürk, konu ile ilgili yayınladığı mesajında "Çiftçilerimiz yayınlanan 2019 Yılı Mazot ve Gübre Desteği Askı İcmalini muhtarlıklardaki veya İlçe Tarım Müdürlüğü'ndeki listelerden kontrol ederek, adlarına çıkan hibe kayıtlarını kontrol edebilirler. Çiftçilerimiz hatalı bir durum olması durumunda İlçe Tarım Müdürlüğüne müracaat ederek, hatayı düzeltmeliler" dedi. 

Öztürk, şu açıklamayı yaptı:

"Bilindiği üzere Tarım Bakanlığının 09 Kasım 2019 tarih ve 30943 sayılı Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ'in (2019/46) 23.maddesinde 'Tebliğde anılan desteklemelere ilişkin ödeme icmalleri il müdürlükleri tarafından ÇKS ve/veya ÖKS'den alınarak oluşturulur. İl/ilçe müdürlüklerince  ilçeye ait destekleme türüne esas İcmal 1, ilçe müdürlüğü ve ilgili köy/mahallede ilgili il/ilçe müdürlükleri veya muhtarlıklar marifetiyle EK-2'de belirtilen süre ile askıya çıkarılır ve il/ilçe müdürlüğü web sayfasında yayımlanır' denilmektedir."

 

Bu kanunlara göre 2019 yılında Tarımsal Desteklemelere başvuran çiftçilerin adlarına çıkan tutarları inceleyip hata varsa belirli bir süreyle itiraz hakkı bulunmaktadır. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için listeler askıda bulunduğu sürede inceleyip itiraz edebilirler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı