16 firmaya Covid-19 güvenli hizmet belgesi

16 firmaya Covid-19 güvenli hizmet belgesi

TSE'nin yaptığı denetimler sonucunda Konya'da faaliyet gösteren 16 firma, Covid-19 güvenli üretim ve hizmet belgesi aldı

07 Temmuz 2020 - 16:57

Konya’daki firma ve kurumlar, Covid-19 güvenli üretim ve güvenli hizmet belgelerini almaya başladı. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, ilk belgelerin verildiği şehirlerin başında yer alan Konya'da belgelerini alan 16 firma ve kurumu tebrik ederek Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Konya İl Koordinatörlüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bütün Türkiye'de olduğu gibi Konya’da da salgınla mücadele sonrasına ve normalleşme sürecine odaklanıldığını belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, "Küresel boyuttaki bu salgının etkisinden en az hasarla sıyrılabilmek, hasarları telafi edebilmek için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize önemli görevler düşüyor. Konya, firma ve kurumlarında uygulanan kalite ve standartlarla üretim ve hizmetlerde insanı ön planı alan anlayışa sahip bir şehirdir. Konya’da firmalarımız ve kurumlarımız salgının başladığı ilk günden bugüne aldığı önlem ve tedbirleri tescillemeye başladılar. Öncelikle belge almaya hak kazanan firma ve kurumlarımızı kutluyorum. Tüm firmalarımızın uluslararası geçerliliği olan bu belgeyi almak için TSE İl Koordinatörlüğümüze müracaat etmelerini ve belgelerini alarak üretim ve hizmet yarışında öne geçmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Başkan Öztürk, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzunun hazırlanmasında dolayı Türk Standartları Enstitüsüne ve Konyalı firma ve kurumlara normalleşme sürecinde insan sağlığının korunması için yol gösteren TSE Konya İl Koordinatörlüğüne teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Güvenli Üretim Hizmet Belgesi, TSE tarafından yapılan kurum giriş ve çıkışları, çalışma ofisleri, mutfak, yemek salonu, revir, asansörler, ulaşım araçları, tuvaletler, soyunma odaları, duşlar dahil tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesinin yapılıp yapılmadığı, enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planlarının hazırlanıp hazırlanmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı ve alınan tüm tedbirlere uyulup uyulmadığı gibi tetkikler sonucunda veriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı