15 Temmuz NEÜ’de yaşatıldı

15 Temmuz NEÜ'de yaşatıldı

NEÜ 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yılında şehitleri anmak, o karanlık gecede yaşananları anlamak ve birlik, beraberliği arttırmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi

15 Temmuz 2021 - 15:07

15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları anlamak ve o gecede şehit olanları anmak için Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi düzenlendi.

Serginin açılış törenine Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Paksoy, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Mercan, Seydişehir Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kahraman, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Adıgüzel ile akademisyen ve idari personel katıldı.

Ereğli Ziraat Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi ve Ereğli Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen, moderatörlüğünü Ereğli Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Türkmen’in yaptığı panelde Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Dilmaç, “15 Temmuz’un Travmatik Etkileri”, Ereğli Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erhan Örselli, “Türkiye’de Darbeler: 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonuçları” hakkında konuştu.

Online olarak yapılan 15 Temmuz Darbe Girişimi Paneli’nde ise, Moderatör NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızırak’ın konukları İstanbul Medipol Üniversitesinden Prof. Dr. Atilla Yayla ve Aksaray Üniversitesinden Prof. Dr. Erşan Sever oldu.

Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Uzun’un moderatörü olduğu bir diğer online programda ise, NEÜ Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kahraman, “Akademisyen Gözüyle Türkiye’de Vesayet Sistemleri ve Demokrasiye Tehditler” konusunda açıklamalar yaptı.

Etkinlikler çerçevesinde NEÜ Arş. Gör. Abdulsamet Bayram’ın moderatör olduğu “Bir Milletin Şahlanışı; 15 Temmuz’da Ezan ve Sela” programında, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Galip Akın, “Darbeler ve Demokrasi; 15 Temmuz Darbe Girişiminin Düşündürdükleri” programında NEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Nuran Koyuncu ve NEÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulkadir Yıldız, “Türkiye Geçilmez” adlı webinarda NEÜ Dr. Öğretim Üyesi Serap Batı ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Bakanlar, “Tarihsel Süreç İçerisinde Darbeler ve 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” online konferansında NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güzel, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Etkileri” konulu online programda da NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sarı önemli bilgiler verdi.

Etkinlikler kapsamında ayrıca NEÜ Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesinde bir fotoğraf sergisi ve ödüllü online dart turnuvası düzenlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj