15 Temmuz mesajlarında birlik ve beraberlik vurgusu

15 Temmuz mesajlarında birlik ve beraberlik vurgusu

Konya’da bulunan belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve oda başkanları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladıkları mesajlarla birlik ve beraberlik mesajı verdi

14 Temmuz 2021 - 16:26 - Güncelleme: 15 Temmuz 2021 - 13:10

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mesajında, tarihin her döneminde zulme başkaldıran, hürriyeti uğruna canından vazgeçen aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi “Ya hürriyet ya şahadet” parolası ile meydanlarda cansiperane bir mücadele verdiğini belirterek, “15 Temmuz darbeye karşı verilen destansı mücadelenin adıdır” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “15 Temmuz; inancın esarete, cesaretin zafere, Türk milletinin hainlere galip geldiği, yakın tarihimize altın harflerle yazılmış, dünyayı şaşırtan büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır” diye konuştu.

Dahili hainlerin ve harici düşmanların, İstiklal aşığı bu millete zincir vurmayı bin yıldır olduğu gibi 2016’nın 15 Temmuz gecesinde bir kez daha denediklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da “Aziz milletimizin feraseti ve cesareti ile o bedbahtlar yine başaramadılar. Böylesi yüce bir milletin ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Mesajında demokrasi ve milli iradeye yönelik hain darbe kalkışmasını kınayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP olarak darbeleri kabul etmedikleri gibi, darbelerin her zaman karşısında olduklarını, Türk milletinin de her ne olursa olsun her zaman olduğu gibi, birliğimize ve dirliğimize yönelik darbe girişimlerine ve teröre karşı dik durduğunu vurguladı.

MHP Genel Merkezi MYK Üyesi Güzide Çipan, “Devletimizin ve milletimizin istiklaline ve istikbaline kast etmeye yeltenen hain FETÖ terör örgütünün kanlı darbe girişimini kahramanlıkla bertaraf eden aziz Türk Milletinin 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün beşinci yıl dönümünü kutlarım” diye konuştu.

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, birlik beraberliğimizi bozmaya niyetlenenlere fırsat vermediğimiz sürece 15 Temmuz gibi darbe kalkışmışlarının bir daha yaşanmayacağını ve darbe kalkışmasında Türk Milleti olarak gösterdiğimiz direncin ise kahramanlığın zirvesi olduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında, “İradesini tahakküm altına almak isteyen şer odakların karşısında bir
kale gibi durarak geçit vermeyen, şehitlik mertebesine erişen tüm vatan evlatlarımıza
Allah’tan rahmet, gazilerimize de hayırlı bir ömür diliyorum” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 15 Temmuz 2016 gecesinde demokrasimize, yaşamımıza, ülkemize kasteden ihanet şebekesinin aziz milletimizin onurlu duruşu, mücadele azmi ve kararlılığı ile geri püskürtüldüğünü hatırlatarak, “Milletimizin damarlarında akan asil kan, ihaneti ve değerlerimizi istismar eden güçleri daima durduracak cevherdedir” dedi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı da 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, darbecileri kınadı. 15 Temmuz 2016’nın tarihe kara bir leke olarak düştüğünü dile getiren Sinacı, “Allah bu millete bir daha darbe yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, “5 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen hala ilk tank sesinin duyulduğu andan itibaren güçlü bir öfkeyle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz FETÖ'nün 2016 yılı 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminin büyük bir hainlik olduğunu belirten Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal, Türk milletinin bu hainliğe geçit vermediğini, hiçbir zaman da vermeyeceğini vurguladı. Erdal, 15 Temmuz gecesi vatanı için kendini siper eden şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere şifa ve hayırlı ömürler temenni etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj