15 Temmuz’da birlik ve beraberlik mesajları

15 Temmuz'da birlik ve beraberlik mesajları

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, yayınlanan mesajlarla anıldı. Konya, 15 Temmuz'u yarın yapacağı etkinliklerle de anacak

14 Temmuz 2020 - 14:34 - Güncelleme: 14 Temmuz 2020 - 17:57

Konya'da bulunan idareciler ve mesleki örgütler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 4. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajlarda birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken, kalkışmada hayatını kaybedenler ve gaziler anıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına bir an dahi düşünmeden cevap veren milyonların; canlarını tanklara, uçaklara, helikopterlere ve en ağır silahlara siper ederek kazandığı zaferin çok büyük bir halk kahramanlığı olduğunu söyledi.

15 Temmuz’un dünyada eşi ve benzerine az rastlanır bir zafer olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, da mesajında, “Bu onurlu direnişin ve şanlı destanın altında yüce milletimizin her bir ferdinin imzası vardır. Milletimiz birlik ve beraberlik içinde değerlerimize sahip çıkmayı bilmiştir” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Türk milletinini tarih boyunca millet olma şuuru ile vatanımızın müdafaası için gözünü kırpmadan canını feda etmekten kaçınmadığını dile getirerek, milletimizin 15 Temmuz'da aynı ruhla vatanını savunduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, 15 Temmuz 2016'da yaşayan darbe girişimi ile kimin dost kimin düşman olduğunun görüldüğünü söyledi. Prof. Dr. Zorlu, “Bir yandan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü, bir yandan da tarihte az rastlanır bir destana sahip olmanın haklı onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade de 15 Temmuz destanının hainlere karşı unutulmayacak, unutturulmayacak bir zafer olduğunu belirterek, “Bayrağımıza kanlarıyla rengini veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 15 Temmuz’da destan yazan kahramanlarımıza ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun" dedi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında, “Türk demokrasi tarihinin en önemli günleri arasında yer alan ve ülkemizin birlik ve beraberliğini perçinlenerek devletimizin bütünlüğüne kasteden hainlere karşı milletimizin basiret, feraset ve cesaretiyle kurtulduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, hain kalkışmanın asla unutulmayacağına dikkat çekerek “Millet iradesine, özgürlüğümüze kasteden, milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyet binalarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun atan, kendi milletine ihanet eden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz" dedi.

Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak yeni bir kahramanlık destanı yazdık, yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdik. 15 Temmuz, istiklal ve istikbal mücadelesidir” ifadelerine yer verdi.

Makina Mühendisleri Konya Şubesi Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun da mesajında darbe girişiminin milletimiz için bir dönüm noktası, yıllardır ülkemizi içeriden ve dışarıdan zapt etmeye çalışan hain planın son noktası olduğunu vurguladı. Altun, “Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anacağız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor