Zazadin Han, EMITT Fuarı ile dünya turizmine açılıyor

Zazadin Han, EMITT Fuarı ile dünya turizmine açılıyor

EMITT Fuarı'nda tanıtımı yapılan Zazadin Han'ın en önemli eserlerinden kervansarayın mimarı Sadettin Köpek'in tahtı büyük ilgi görüyor

30 Ocak 2020 - 16:51 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 - 17:38

Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ve Selçuklu İmparatorluğu'nun önemli eserlerinden Zazadin Han, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan EMITT Fuarı'nda tanıtılıyor.

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT), Büyükşehir, Selçuklu, Meram, Karatay ve Akşehir Belediyelerinin yanı sıra, Zazadın Han da açılan stant ile tanıtılıyor.

Zazadin Han'ı restore ettirip müze haline getirerek turizme açan Hikmet Çetiner, Selçuklu'nun en büyük kervansarayları arasında olan Zazadin Han'ın dünya turizmine açılabilmesi için fuara katıldıklarını dile getirdi.

Fuarda, Zazadin Han'ın mimarı Sadettin Köpek’in tahtını katılımcıların gösterimine sunduklarını ifade eden Çetiner, "Özellikle Sadettin Köpek'in tahtı çok ilgi gördü. Bütün tarih meraklılarını İstanbul’dan Selçuklu'nun başkenti Konya'ya davet ediyoruz. Konya’daki en önemli Selçuklu eserlerinden olan Zazadin Han kervansarayını dünya turizm sektörüne buradan açmaktan dolayı gururluyuz" dedi.

Zazadin Han, EMITT Fuarı'nda broşürlerle tanıtılırken, stantı ziyaret edenler, Sadettin Köpek'in tahtında hatıra fotoğrafı çektirerek, fuar anılarını ölümsüzleştiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Böyle giderse 2 sonra esnaf kalmayacak
Böyle giderse 2 sonra esnaf kalmayacak
Koronavirüste iyileşen hasta sayısının artması umut oldu
Koronavirüste iyileşen hasta sayısının artması umut oldu
sanalbasin.com üyesidir