Zabıtadan Kavuş’a ziyaret

Zabıtadan Kavuş'a ziyaret

193. Yaşını kutlayan zabıta kurumunun 1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Zabıta Haftası’ etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı ve Amirleri, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’u, Bem-Bir-Sen Sendikası Konya İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ise Meram Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti

06 Eylül 2019 - 13:17

1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası kutlamaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yavuz Kızılaslan ve daire amirleri ile Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü daire amirleri  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’u makamında ziyaret ettiler.

Bu yıl 193. sü kutlanan hafta dolayısıyla gerçekleşen ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Kavuş, zabıta’nın modern şehir hayatının olmazsa olmazı olduğunu dile getirdi. Zabıta’nın, kontrol ve denetimlerle insan sağlığına sunduğu katkının yanısıra şehir hayatını düzenlemede önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan Kavuş, “Şehrin birçok açıdan daha yaşanabilir bir hal almasında en önemli yük zabıtalarımızın omuzlarında. Bu görevi yürüten arkadaşlarımız, şehrin düzeni ve sağlığı açısından önemli bir vazife yürütürken aynı zamanda belediyelerimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan eli, halka açılan kapısı hatta vitrini mesafesindedir. Büyükşehir Belediyemiz ve diğer merkez ilçeler ile ortaya konulan  koordinasyon içindeki çalışmalar sayesinde Konya tüm Türkiye’ye örnek bir şehircilik sergiliyor. Bu vesile ile tüm zabıta arkadaşlarımın haftasını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.     

Zabıta haftası dolayısıyla bir diğer ziyarette Bem-Bir-Sen Konya Şubesi tarafından Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hacer Önder, Latif Erdoğan ve Eyüp Çelik ile gerçekleştirdiği ziyarette, sendika olarak zabıta hakları için verdikleri mücadeleden bahsetti. Bu çalışmalar sonucunda zabıtaların 5’lik dereceden 3’lük dereceye düşmesiyle birçok hakkın elde edildiğini kaydeden Büyükaslan, bundan sonraki aşamada zabıtalara da yıpranma payı hakkı verilmesi ve 3600 ek göstergeye dahil edilmesi gibi konularda çaba sarfettiklerinin altını çizdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir