Yurtta kalan umreciler ile polis arasında arbede yaşandı

Yurtta kalan umreciler ile polis arasında arbede yaşandı

Umreden gelen 10 bin 330 kişi dün Ankara ve Konya'da karantinaya alınmıştı. Konya Selçuklu ilçesinde bulunan Tahir Büyükkörükçü yurdunda kalan bazı vatandaşlar yurdun koşullarını beğenmedikleri gerekçesiyle isyan etti.

16 Mart 2020 - 16:25

Medine'den Ankara'ya gelen umre yolcuları, dün Esenboğa Havalimanı'na inen uçaklarının içerisinde sağlık taramasından geçirilerek karantinaya alınmak üzere Ankara ve Konya’daki 5 farklı öğrenci yurduna götürülmüştü.

Konya Selçuklu ilçesindeki Tahir Büyükkörükçü yurduna yerleştirilen umre yolcuları yurdun koşullarını beğenmedikleri gerekçesiyle isyan etti. Yurdun bahçesinde toplanan umreciler yurdun kapısına dayandı. Polis ile girilen arbede sonunda yurdun bahçesi kapısı kırıldı

“VİRÜSÜ BURADA KAPACAĞIZ”

Umreciler tarafından yurt binası asansöründe çekilen görüntüde ise bir kadın, hijyen şartlarının yerine getirilmediğini belirterek, “Biz virüsü burada kapacağız. Sağlam geldik. Hasta gideceğiz buradan. Bizi buraya sokarken adam utanır” ifadelerini kullandı.

YURT, ESİR KAMPINA BENZETİLDİ

Umreciler tarafından çekilen bir başka videoda ise yurt binası esir kampına benzetildi.

KONYANIN NABZI

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kızgın adam
    2 hafta önce
    Yurtları beğenmemişler, sizler 14 kalacaksınız o begenmediğiniz yerlerde öğrenciler 4 yıl kalıyorlar, umreye gidip arablara, ve çıkarcı şirketlere para yedireceğinize yurt , okul yaptırmak için verseniz ya o pararalı. Sonra niye kaçıyorsunuz, kadere, tevekküle inanmıyormusunuz siz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste test sayısı düne göre yüzde 25 arttı
Koronavirüste test sayısı düne göre yüzde 25 arttı
Konyalı fırın sahibinden örnek davranış
Konyalı fırın sahibinden örnek davranış
sanalbasin.com üyesidir