Yiğit: Savaşın ve terörün olmadığı bir dünya diliyoruz

Yiğit: Savaşın ve terörün olmadığı bir dünya diliyoruz

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yayınladığı mesajda savaşın ve terörün olmadığı bir dünya temennisinde bulundu

01 Eylül 2019 - 16:00

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Savaşın, terörün ve şiddetin olmadığı bir dünya diliyoruz” dedi.

1 Eylül Dünya Barış Günü mesajında günümüzde dünyanın birçok ülkesinde kan ve gözyaşı döküldüğünü hatırlatan Yiğit, “Günümüzde de küresel emperyalizm saldırganlığını bütün vahşetiyle sürdürmekte, dünyanın birçok ülkesinde sömürü ağlarını genişletmek için kan ve gözyaşı dökmektedir. Savaş ve çatışma ile birlikte, insan yaşamını hiçe sayan, toplumda korku, yılgınlık, çaresizlik duygusu uyandırmayı amaçlayan ve masum insanları hedef alan terör de özlemini duyduğumuz barış ortamının önündeki en büyük engellerdendir. Bugün milyonlarca insan açlıkla karşı karşıyayken, bu insanlara yardım eli uzatmak yerine, kaynakların silahlanmaya ve savaşlara ayrılması, insanlığın en büyük çelişkisidir. Sonu getirilemeyen çatışmalar, terör ve şiddet, Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Ortadoğu’nun ekonomik kaynaklarını kontrol etmeye yönelen emperyalist güçler, bu amacı gerçekleştirmek için Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmiştir. Ulusumuz dünyanın ilk antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşını yaparak, tüm mazlum uluslara bağımsızlık kapılarını açmıştır” diye konuştu.

BİR ULUSUN HAYATI SÖZ KONUSU OLMADIKÇA SAVAŞ CİNAYETTİR

Özgür Ulaş Yiğit Atatürk’ün, "Bir ulusun hayatı söz konusu olmadıkça savaş bir cinayettir" sözünü hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Türk ulusu, emperyalizme karşı verdiği kurtuluş mücadelesinde savaşın ne kadar korkunç olduğunu, yıkımını, kan ve gözyaşını çok yakından ve derinden yaşamıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, savaşın insanlık için yıkım ve felaket olduğunu belirtmiştir. ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözüyle de ülkemizde ve tüm dünyada barışın yaşanması gerektiğini vurgulamıştır. Eğitim-İş olarak 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın değişik coğrafi bölgelerinde sürmekte olan savaş, şiddet ve terör eylemlerini nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Barışın, sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsendiği savaşın, terörün, çatışmanın, şiddetin, kavganın olmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle, tüm halkımızın ve dünya halklarının Dünya Barış Günü’nü kutluyoruz.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir