Yeni Meram 70 yaşında

Yeni Meram 70 yaşında

28 Ağustos 1950 yılında yayın hayatına başlayan gazetemiz Yeni Meram, bugün 70. Yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor

29 Ağustos 2019 - 00:02

Konya'nın yerel basın hayatının amiral gemisi olarak adlandırılan Yeni Meram Gazetesi, 70. yılını kutluyor.

Kuruluşunun 70. yılında da ilk günkü heyecanıyla yayın hayatına devam eden Yeni Meram Gazetesi, bugüne kadar sürdürdüğü ilkeil habercilik anlayışını okuyucularından aldığı destek ve güçle bölgenin güçlü gazetesi olmaya devam ediyor.

Bir süre önce el değiştiren gazetenin Genel Müdürü Mehmet Hançerli, "Konyamızın istihdam, yatırım, eğitim, sağlık, savunma, edebiyat, sanayi ve diğer konularla ilgili tüm çalışmalarda Yeni Meram toplumun yanındaki yerini almıştır. Bundan sonrada almaya devam edecektir. Gazetemiz teknolojik yeniliklerin okuyucuya yansıtılması ve ilklerin uygulanmasında öncülük görevini yerine getirmiştir. Tarafsızlık ilkesini hep ön planda tutarken, ülkemizin birlik ve beraberliğinin korunması, doğru bilgilendirme ve maddi ve manevi ülke çıkarlarının savunulması konularında da taraf olmuştur. Şimdiye kadar göstermiş olduğu yayın politikasını 70 yıldan sonra da aynen uygulayarak manevi değerlerimize sahip çıkan, kul hakkına girmeyen yayın anlayışının devamı noktasında gereğini yapacaktır. Bugüne kadar gazetemize emek veren kadromuza ve okurlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz" dedi. 

Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Gümüş de basın sektöründe kurulduğu 28 Ağustos 1950 yılından beri birçok badirelerden geçerek bugünlere gelen Yeni Meram'ın 70 yıl Konya basın tarihine adını altın harflerle yazdırdığını ifade ederek, "Daha nice 70 yıllara Allah’ın izni ve siz okuyucularımızın teveccüh ve desteği ile çıkacağız. Gazetemiz, geçmişten aldığı birikimi bundan böyle teknolojik ve bilişimi harmanlayarak geleceğe taşıyacak, gelenekselleşmiş medyadan interaktif medya geçişi hızlandırarak okuyucularımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Her zaman hakkın, haklının, doğrunun, güzelin ve iyinin tarafında olarak sürdüreceğimiz yayın politikamızla birlikte bel altı vurmadan yapacağımız eleştiriler ile gazeteciliğin gerekliliğini yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile 70. yılımızı kutluyor, okurlarımızla birlikte nice uzun yıllar diliyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öldürülen Başkana görev şehidi unvanı
Öldürülen Başkana görev şehidi unvanı
Oprukçu yuvaya mı dönüyor
Oprukçu yuvaya mı dönüyor
sanalbasin.com üyesidir