Reklam
  • Reklam
MAKAMLAR HİZMET İÇİN VAR
Reklam
ŞENYURT ÖZBAY

ŞENYURT ÖZBAY

MAKAMLAR HİZMET İÇİN VAR

22 Ekim 2016 - 20:55
Reklam

Testiyi önceden kırma alışkanlığımız nedense yok.

Olmayınca da sonradan kırlınca kimse suçu üstüne almıyor nedense.

Bir doğal afet sonrasında ortaya çıkan tabloya bakarız, kaybedilen can ve mal kaybını hesabını yapar, suçlusunu arar bulsak da sudan sebepler gösterir, o da zaman aşımına uğrar unutulur gider.

Olan giden canlara oluyor.

Geçmişte böylesine istenmeyen olaylarla karşılaştı, ama nedense bir türlü ders alamdık.

***

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un, Tapu Kadastro Konya Bölge Müdürlüğü hizmet binasının risk taşıdığıyla ilgili verdiği soru önergesine yanıt geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Meram’da hizmet veren Tapu Kadastro Konya Bölge Müdürlüğü hizmet binasının hasarlı olduğunu ve hem çalışanlar hem de ziyaretçiler için risk teşkil ettiği iddialarını doğruladı

 “Yapımına 1991 yılında başlanılan ve 1997 yılında hizmete açılan binanın açıldığı zamanda bile sağlam olmadığı dile getirilirken, küçük depremlerde ve bölgedeki inşaat çalışmalarında hasar gören binaya 2012-2013 yıllarında binayı güçlendirmek adına yaklaşık 2.500.000 TL masraf yapılmıştır." diyor Hüsnü Bozkurt.

Binanın her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu biliniyor, ama nedense  bile bile kaderi ile baş başa bırakılıyor. Binanın her hangi bir nedenle yıkılması halinde  içinde çalışanlar ve bu binada işi olup da gelenlerin sonlarını düşünen olmuyor? 

Merkez ilçelerdeki yeni yapılan Belediye hizmet binalarını bir bakın, bir de yıllardır eski Vali Konağında hizmet veren kamu kurumlarına bir bakın. Farkı fark edeceksiniz.

Bu konuları gündeme getirip de toplumla paylaştığımız zaman konu ile ilgili neden bizlere karşı bir öfke sendromuna gireler onu anlamış değilim. 

Böylesine önemli konuları gündeme getirdiğimiz zaman kimseden teşekkür beklemiyoruz, sadece uyarıyoruz.

Doğru söyleyeni artık köyden kovmuyorlar!

***

Bazılarımız nedense koltuğa kavuştu mu kraldan da kral oluyor. Hani ne derler, "Şuna bak ne oldum delisi olmuş!" diye. Hah, işte bazı kurumlara hele hele başkan olarak oturdular mı bakın o zaman hal ve hareketlerine. Yalnız onlar mı? Personelin bile rengi değişiyor. Bir de başkanın yaveri gibi bir yerele geldiler mi, bakın o zaman davranış biçimlerine.

Bunun örnekleri ile karşılaşmamız mümkündür. Örnek isterseniz örnekleri çok.

Hani insan düşünmeden edemiyor. Bazı kurumlarda belli bir sorumluluk taşıyan yerlere gelenlerin bir anda davranış biçimleri neden değişir? O bulundukları yerde ölünceye kadar kalacak diye bir kuralı olmadığını neden akıllarına getirmezler?

Ben şahsen her zaman kişilik haklarına saygısızlık  göstermedim, göstermem de. Ancak vatandaşın kişilik hakları ile oynayanlara da sessiz kalmam, yazarım, yazmaya da devam edeceği. Yarası olan gocunsun.

Kamu kuruluşlarında görev yapanlar vatandaşa hizmet için orada bulunurlar. Aldıkları maaşları da benim verdiğim  vergimden karşılanır.

"Neden bazı hizmetlerde aksamalar oluyor?" diye sorarsanız, ben görevlilere şunu hatırlatmak isterim.

Makamlar hizmet için vardır, gösteriş için değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar