Reklam
Biz biriz...
FATMA DAĞLI

FATMA DAĞLI

Biz biriz...

23 Mart 2018 - 14:09 - Güncelleme: 23 Mart 2018 - 14:16

         Merhabalar…

         Bundan tam üç yıl önce, hayallerimizle büyük umutlarımızla aylarca hatta, yıl boyunca çabalayarak, KONYA OLAY gazetemizi çıkarmayı başarmıştık. İlk gazetemizin basılacağı gün ve onu elimize aldığımız an, kendi adıma son derece heyecan ve mutluluk vericiydi. Bir şeyler hayal etmek ve gerçekleştiğini görmek muhteşemdi.

        Yazılarımıza “Faiz ve Kur Savaşı” başlıklı köşe yazımızla başladık “Yılın Son Çeyreği” başlıklı yazımızla geçici olarak nokta koyduk. Sağlığımız el verdiğince ve Rabbim izin verdiği sürece kaldığımız yerden devam edeceğiz.

        Güzellikleri hayal edip, gerçekleştiğini görmek muhteşemdi.  Başta bu yolun mimarı ve halende öyle gazeteciliğin duayenlerinden kendisiyle yol arkadaşlığı yapmaktan mutluluk ve onur duyduğum Kemal Soylu, aramıza katılan, eşine az rastlanan kişiliğiyle,  günümüzde  daha  da çok ihtiyaç duyulan engin bilgisiyle, onu tanımaktan onur duyduğum Bülent Eşmekaya, gelecekte daha büyük başarılar beklediğimiz çok sevdiğimiz genç ve  başarılı arkadaşımız Kadir  Özkaynak ve ismini sayamadığım emeği geçen, hepsi ayrı değerli bir çok arkadaşımıza verdikleri destek ve özveri için çok teşekkür ediyorum.

        Biz bu yola çıkarken hep tarafsızdık, "doğruya doğru,yanlışa da yanlış" dedik, demeye de devam edeceğiz. Cesurlar korkaklardan asla korkmazlar. Çünkü ancak korkaklar, korkutmaya çalışırlar. Her ne olursa olsun bizler çalışmanın, başarının, dürüstlüğün ve iyi olan her şeyin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

        Allah tan başka kimseye verecek hesabımız olmaz. Gördüklerimizi duyduklarımızı analiz ederek tarafsız ve objektif bir şekilde  en doğru şekilde bilgilendirmeye, bildiğimiz her konudan da, sizleri  haberdar etmeye  çalıştık.  

         Ekonomik anlamda dün nerede bıraktıysak bu gün daha maalesef daha kötüsüyle buradayız. Satışa çıkarılan Şeker Fabrikalarımız, ismini zikretmeden geçemiyeceğim , kaliteli ve karlı üretim yapan ILGIN ŞEKER Fabrikası' için söyleyecek hiç sözümüz yapacak hiçbir şeyimiz yok mu !!!  Hepimizin zarar göreceğini bilebile susan yetkililerimiz ve bana ne, diyen insanlarımız. Açılan Avm’ leri Fabrika sanıp ayakta alkışlayan, üretmeden tüketmeye alıştırılmaya çalışılan, insanlar topluluğuyla daha neler yapılabilir ki. ! Yorulmadan kolay yoldan zengin olmaya çalışanlar daha beter olup , dolandırıcıların hedefi haline geldiklerini hep birlikte görüyoruz.

         “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

           Ne Diyelim yüzümüzden tebessüm eksik olmasın. Yolumuz daima aydınlık olsun..

          

 

         

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bülent EŞMEKAYA
    1 yıl önce
    Biz de seninle gurur duyuyoruz güzel insan,hep aramız da ol,hep var ol,sevgi ve selamlarımla

Son Yazılar

sanalbasin.com üyesidir