TÜRSAB, aşurede buluşturdu

TÜRSAB, aşurede buluşturdu

12 Eylül 2019 - 12:29

TÜRSAB Konya Temsilciliği, Muharrem Ayı ve Aşure Günü nedeniyle düzenlediği aşure programında, Konya’daki seyahat acentecilerini, otelcileri ve turizm sektörünün temsilcilerini buluşturdu.

Aşure dağıtım programına TÜRSAB Konya Temsil Kurulu Başkanı Özdal Karahan, yönetim kurulu üyeleri, Konya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden, seyahat Acentecileri, otelcileri ve turizmciler katıldı.

Aşure dağıtımında konuşan TÜRSAB Konya Temsil Kurulu Başkanı Özdal Karahan, “Aşurenin kendi içinde bir rengi ve tadı vardır. Bunu yakalamak ve yaşatmak istedik. Sektör temsilcilerini bir araya getirdik. Bizim sektörde turizm ve otelcileri iş yoğunluğunda bir araya getirmek çok zor ama böyle toplantılarda hep bir arada olup, meslektaşlarımızın kaynaşmasına vesile oluyoruz. Aşure Günü bilindiği gibi birlik ve beraberliğin ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin torunu Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümüdür. Bu anlamlı günü anmak için aşure dağıtımı yaptık. İslam Âleminin Muharrem Ayı ve Aşure Gününü kutluyor. Kerbale şehitlerimizle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Yapılan duadan sonra programa katılanlara aşure ikram edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Sonuç utanç vericiydi"
Konyaspor, İzmir'de penaltıyla yıkıldı
Konyaspor, İzmir'de penaltıyla yıkıldı
sanalbasin.com üyesidir